O cestě v úterý nejprve informovala rakouská agentura APA s odvoláním na úřad tamního kancléře. Cílem cesty je podle rakouské agentury „ukázat solidaritu s izraelským lidem“.
Snaha nestranit a být v lecčems druhým Švýcarskem v kontextu války na Ukrajině naráží na své limity, kdy se v řadě svých postojů Rakousko dostává do konfliktu se zbytkem Evropy.
Nehammer řekl, že sankce proti Rusku mají pomalejší efekt, než čekal. Je podle něj ale potřeba ukázat, že Evropa stojí jasně a jednotně za napadenou Ukrajinou.
Zatímco německý kancléř je z titulu funkce považovaný za těžkou váhu v evropské politice, rakouský si své místo musí hledat. Ten současný udělal velký krok, aby se i on zapsal do širšího povědomí.
Prezident Ukrajiny rovněž požádal Soul o vojenskou pomoc. Zelenského poradce Oleksij Arestovyč uvedl, že válka Ruska s Ukrajinou může klidně trvat i více než desetiletí.
Od 5. února se zavírací hodina restaurací a dalších podniků posune z dosavadních 22.00 na půlnoc. O týden později budou moct neočkované opět navštěvovat všechny obchody s respirátorem třídy FFP2.
„Je to velká výzva, před kterou stojíme,“ uvedl rakouský kancléř Karl Nehammer. Vláda podle něj udělá v boji proti pandemii vše, co je v jejích silách.
Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer nahradil v čele vlády Alexandra Schallenberga, který úřad převzal 11. října. Spolu s Nehammerem prezident jmenoval do funkce i nové ministry.