Dalík nikdy rád nemluvil o tom, jak si vydělával na svůj nákladný životní styl. Jako Topolánkův tajemník dokonce jednou na dotaz deníku Mf Dnes ohledně jeho podnikání odpověděl, ať si políbí šos.
„Problémem má být zvýšená hladina testosteronu a jeho prekurzorů, což jsou jakési stavební kameny testosteronu. Jedná se o látky, které přirozeně produkuje lidské tělo,“ řekl právník Jan Šťovíček.
Rozhodnutí Vrchního soudu je pravomocné. ČOV se proto v nejbližších dnech chystá oznámit nový termín voleb, které by se vzhledem k měsíční lhůtě dané stanovami mohly uskutečnit do konce května.
Doživotní zákaz 28 ruských sportovců včetně anulovaných výsledků startu dnes zrušil v Arbitrážní soud v Lausanne. Rozhodnutí přivítal v rozhovoru pro Radiožurnál sportovní právník Jan Štovíček.
Autoklub České republiky má po 26 letech nového prezidenta. Za nástupce Romana Ječmínka si delegáti zvolili právníka a dosavadního prvního viceprezidenta Jana Štovíčka, který se tak stal teprve druhým šéfem tohoto motoristického spolku v historii.
Novým prezidentem Autoklubu České republiky (AČR) byl dnes zvolen Jan Šťovíček. Úspěšný právník a dosavadní první viceprezident motoristického spolku vystřídá v čele Romana Ječmínka, který vedl organizaci od jejího založení v roce 1990.
Dlouhých 26 let vedl Autoklub České republiky Roman Ječmínek. Funkcionář, který měl v minulosti vliv i na chod Sazky, a je spojován také s koncem její minulé éry, se rozhodl nekandidovat proti Janu Šťovíčkovi. Ten je mimo motorismus známý jako sportovní právník a v sobotu by se měl stát novým prezidentem Autoklubu.
Autoklub České republiky bude mít nového prezidenta. Jeho dosavadní šéf Roman Ječmínek totiž v pondělí oznámil, že na listopadové valné hromadě nebude kandidovat na další funkční období. Novým prezidentem Autoklubu ČR by se tak měl stát právník Jan Šťovíček, jenž zůstal jediným kandidátem.
Během uplynulých olympijských her se jméno sportovního právníka Jana Šťovíčka v českých médiích objevovalo častěji, než tomu bylo v případě některých úspěšných olympioniků. Právě on se snažil pro Martinu Sáblíkovou vybojovat místo v cyklistické časovce. To se nakonec nepodařilo, přesto si však Šťovíček myslí, že měl celý boj smysl.
Martina Sáblíková nesmí na start zítřejší cyklistické olympijské časovky. Zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže zamítl přímo v Riu žalobu ze strany jejího týmu. Nepřesvědčila ho přítomnost závodnice přímo v Riu ani argumentace právníka Jana Štovíčka. Ten chce podobným případům aspoň zamezit do budoucna.
Odpověď na otázku, jestli se Martina Sáblíková v cyklistické časovce v olympijském Riu nakonec představí, stále neexistuje. Případ české reprezentantky dnes řešila Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) a navzdory tomu, že konečný verdikt měl být znám ještě v pondělí, nakonec bude rozhodnutí zveřejněno až zítra kolem 13.30 SEČ.
Martina Sáblíková šla spát znovu v nejistotě. Přitom už měla vědět, jestli do olympijské časovky cyklistek nastoupí, nebo ne. Jenže Sportovní arbitrážní soud má kvůli Rusům rekordní množství práce, takže projednání žaloby Českého olympijského výboru odložila.
Expert na sportovní právo Jan Šťovíček chce pro Martinu Sáblíkovou získat místo v olympijské časovce po Rusce Olze Zabelinské, která byla vyloučena kvůli dopingové minulosti. Pokud v nejbližších dnech neuspěje, na víkend chystá žalobu ke zvláštnímu panelu Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS), který zasedá v Riu de Janeiru.
Český olympijský výbor a svaz cyklistiky podá žalobu na Mezinárodní cyklistickou unii kvůli Martině Sáblíkové. UCI totiž odmítá jakkoliv diskutovat o případném doplnění trojnásobné olympijské vítězky v rychlobruslení do startovní listiny cyklistické časovky v Riu a pouze zopakovala, že kvalifikační kritéria podle nich nesplnila.
Členy Mezinárodní atletické federace dnes čeká ve Vídni historické rozhodnutí. Můžou totiž ukončit sny ruských atletů o olympijské medaili z brazilského Ria. Rusko bylo po listopadovém dopingovém skandálu vyloučeno z IAAF, a jestli se do Federace a tím pádem i do mezinárodních soutěží vrátí, bude jasné po dnešním jednání v rakouské metropoli. Celá situace je ale o dost složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.
Mezinárodní cyklistická unie (UCI) potvrdila své rozhodnutí, že Martina Sáblíková se nekvalifikovala do časovky pro olympijské hry v Riu. Rychlobruslařská hvězda ale stále může doufat, že se do Brazílie podívá.
Do letních olympijských her v brazilském Riu zbývají necelé tři měsíce a ruští atleti stále pykají za rozsáhlý dopingový skandál zákazem startů. I proto se teď bývalý prezident Světové antidopingové agentury WADA Dick Pound obává, že Rusko začne výrazně tlačit na šéfa Mezinárodní atletické federace Sebastiana Coea. Ten zatím volí mírnější slova, ale souhlasí s tím, že je při řešení současné výjimečné situace pod náporem, který ještě nikdy nezažil.
Do olympijských her v Riu zbývá 120 dnů a stále není jisté, jestli do Brazílie vyrazí ruští atleti. Všeobecně se očekávalo, že se tradiční velmoc po dopingovém skandálu vrátí do Mezinárodní atletické federace na konci března, což se ale kvůli nedostatečným reformám tamního systému nestalo. Přesto si ale uznávaný sportovní právník Jan Štovíček myslí, že se na olympijských hrách nakonec sejde kompletní konkurence.
Český sport se snaží sjednotit, ale rozhodně to není snadná záležitost. Ukázalo se to i na dnešním plénu této organizace, které mělo být zlomové. A vlastně i bylo. Kromě v podstatě běžné agendy na něm funkcionáři schválili i nové stanovy této organizace. Udělali to právě proto, aby mohli zastřešovat celý český sport.