Hněv fanoušků podle zpráv na síti X vyvolala kontroverzní rozhodnutí rozhodčích. Střety byly natolik rozsáhlé, že proti davu zakročila policie se slzným plynem.
Soud v Konakry by měl ve středu rozhodnout v případu masakru civilistů na tamním fotbalovém stadionu roku 2009. Vojáci na rozkaz tehdejšího vůdce země Moussy Dadise Camary zavraždili téměř 160 lidí.
„Pokud Západ pomoc zastaví, může tam vstoupit jiný aktér. Je ale třeba vnímat i to, že Rusko nemá tak velké finanční zdroje, aby mohlo konkurovat ostatním. A ani Čína není bezedný měšec,“ říká expert.
Australský soud rozhodl, že nemůže deportovat domorodé Austrálce, a to ani když se narodili v zahraničí, nemají australské občanství a spadají pod předpisy o vyhošťování cizinců páchajících zločiny.
Šest až deset kilometrů musí denně překonávat lidé v africké Guineji, aby si domů donesli pitnou a užitkovou vodu. Pomoci jim chtějí dobrovolníci z projektu Kapka života. Rádi by na vesnicích vybudovali obecní studny. Dnes do Guineji odletí vyřizovat potřebné administrativní náležitosti.
V západoafrické Guineji se přestala šířit ebola. Prohlásila to Světová zdravotnická organizace. Konec epidemie se vyhlašuje vždy 42 dní po uzdravení nebo úmrtí posledního pacienta. V tomto případě to je uzdravení roční dívky. Nemoci jen v Guineji podlehlo přes dva a půl tisíce lidí.
Česko nabídlo, že v africké Guineji vybuduje centrum na testování výskytu viru eboly. V Bruselu to oznámil náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa. Nejnovější epidemie krvácivé horečky zabila téměř sedm tisíc lidí.
Francie chce kvůli ebole pozastavit přímé lety z hlavního města Guineje. Oznámila to francouzská ministryně zdravotnictví Marisol Tourrainerová. Má to být jen jedno z opatření, která francouzská vláda kvůli strachu z šíření viru chystá.
Západoafrická Guinea dnes kvůli šířící se nákaze virem ebola nechala uzavřít hranice se soudními státy Libérií a Sierrou Leone. Oznámil to tamní ministr zdravotnictví Remy Lamah. Epidemie eboly začala letos na jaře právě v Guineji, ale poslední dobou tam nakažených tímto smrtícím virem nepřibývá.
Až 59 mrtvých si zatím v západoafrické Guineji vyžádala epidemie krvácivého horečnatého onemocnění. Jeho původ byl dosud záhadou, testy však nyní ukazují, že nákazu způsobuje nebezpečný virus ebola. Oznámila to dnes tamní vláda.
Tři dny trvající etnické násilnosti v západoafrické Guineji mají podle agentury Reuters už nejméně 54 obětí. Desítky lidí také při střetech na jihovýchodě země utrpěly zranění. Vláda proto do oblasti vyslala vojáky.
Západoafrický stát Guinea-Bissau za sebou zřejmě má neúspěšný pokus o státní převrat. Po incidentu byl prý zatčen velitel námořnictva a situace už je údajně pod kontrolou.
Nejméně 87 lidí zemřelo v africkém státě Guinea při demonstraci opozice. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje. Do davu protestujících začali střílet příslušníci bezpečnostních sil.
Prezident západoafrického státu Guinea-Bissau Joao Bernardo Vieira se stal pravděpodobně obětí pomsty skupiny vojáků, která měla blízko k zavražděnému armádnímu veliteli Tagme Na Waieovi. Hlavu státu zřejmě zastřelili poté, co se pokusila uprchnout ze své ostřelované rezidence.