Bankovní účty cizinců a firem z 41 zemí budou v Rusku považovány za podezřelé a budou pod dohledem finančního úřadu Rosfinmonitoring. Banky mají mít povinnost informovat úřad o všech pohybech na těchto účtech, včetně výběrů z bankomatů. Opatření se týká mimo jiné občanů a firem Spojených států, Kanady, Severní Koreje, Íránu nebo zemí Evropské unie, včetně Česka a Slovenska.
Poslanci Evropského parlamentu ve Štrasburku definitivně schválili celoevropský dohled nad finančními institucemi. Evropa se tak chce v budoucnosti vyhnout finančním krizím, které by mohly znovu zatížit národní rozpočty.
Americký prezident Barack Obama podepisal zákon, který přinese do finančního sektoru v USA největší změnu regulace od velké hospodářské krize ze 30. let minulého století. Obamova administrativa v zákoně především zpřísňuje pravidla pro trh s takzvanými deriváty a zavádí nová pravidla pro záchranu bank v potížích.
Evropská unie možná nezavede přísnější dozor nad finančními institucemi už od příštího roku. Plány Evropské komise na utvoření unijních dohledových orgánů nad bankami, pojišťovnami a trhy s cennými papíry může zhatit nedohoda s Evropským parlamentem. Europoslanci jsou totiž pro větší pravomoci celounijních dozorčích orgánů, než jak si to představují některé členské státy.