Evropští fanoušci esportu si mohou naživo vychutnat mistrovství světa v League of Legends. Šampionát v této počítačové hře začal před týdnem v Berlíně, později se přesune do Paříže a Londýna.
Podle statistiky serveru Esportsearnings.com se do špičky dostali i další šachisté. Na sedmém místě figuruje Američan Hikaru Nakamura a na 12. příčku se vyšvihl jeho krajan Wesley So.
Fotbal na konzoli nebo výšlap na cyklistickém závodě na trenažéru. Profesionální sportovci se po přerušení soutěží přesunuli do virtuálního světa, kde trénují nebo podporují charitativní akce.
„Myslím, že elektronické sporty naplňují myšlenky Pierra de Coubertina stejným způsobem jako tradiční sport,“ řekl šéf České asociace esportu Lukáš Pleskot o rostoucí popularitě videoher.
Osmnáctiletý Filip Dolenský patří mezi několik málo lidí v Česku, které živí hraní počítačových her. Jedním z největších podporovatelů patří jeho babička, která ho k počítačovým hrám přivedla.
České fotbalové kluby ve snaze oslovit nové fanoušky vstupují do světa esportu, ve kterém se nehrají zápasy na reálných stadionech, ale na těch virtuálních.
Esport. Tak se říká odvětví, ve kterém se pořádají turnaje v hraní videohrách. A toto odvětví roste. V rozhovoru esport přiblížil ředitel společnosti World Gaming Wim Stocks.
Oba se do šampionátu dostali z kvalifikace, které se účastnilo zhruba 66 tisíc lidí. Čtyřicet z nich prošlo do závěrečného draftu, jenž se konal v rámci Velké ceny Británie v Silverstonu.
Příjmy z elektronických sportů v Evropě letos dosáhnou téměř sedmi miliard korun, uvádí aktuální průzkum. Hráči na plný úvazek jsou i v Česku a možná se brzy představí i na olympiádě.