Tvůrci seriál zasadili sice do známého prostředí Duny, které vytvořil spisovatel Frank Herbert, Sesterstvo Duny ale v knižní podobně napsal už autorův syn Brian.
Druhá Duna je temná ve svých společenských paradoxech a masivní ve své škále. Ať už bude pokračování jakékoli, už teď dopomohla celé Villeneuvově sérii ke statusu filmového spektáklu současnosti.
Letošní rok přinese do českých kin například nového Indiana Jonese nebo pokračování série Mission: Impossible. Na své si přijdou ale i příznivci bizarních, a přesto zcela reálných událostí.
Román Arthura C. Clarkea o záhadném vesmírném objektu Setkání s Rámou získal po svém vydání v roce 1973 hned několik ocenění včetně ceny Hugo nebo Lotus.
Návštěvnost je podle provozovatelů sice překvapivě vysoká, do kin ale chodí celkově méně lidí než před pandemií. Kinaři o ně také bojují kvůli přetlaku filmů.
První díl sci-fi eposu režiséra Denise Villeneuvea se v amerických kinech objevil minulý týden a během prvního víkendu vydělal 41 milionů dolarů (zhruba 908 milionů korun).
Světu Franka Herberta, spolu s jeho mocenskými hrami, zubatými písečnými červy a dlouhou historií pochybností, že by se kdy dal úspěšně zfilmovat, se už podruhé dostává života na širokém plátně.
Film měl v pátek premiéru na mezinárodním festivalu v Benátkách. Kritik časopisu Variety Owen Gleiberman uvedl, že si zaslouží „pět hvězdiček za vytváření světa a zhruba dvě a půl za vyprávění“.