Širší index S&P 500 před 20.00 přidával dvě procenta a byl na maximu 5082 bodů. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, poprvé v historii překonal 39 000 bodů.
Americké ministerstvo práce ve středu oznámilo, že meziroční růst spotřebitelských cen v USA v dubnu zrychlil na 4,2 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od září 2008.
Americký Senát v pátek jednohlasně schválil týdenní prodloužení federálního financování, čímž jen o pár hodin odvrátil vstup federálních úřadů do omezeného rozpočtového režimu.
Obdobně zpevnily hlavní akciové trhy v Asii a Evropě. V případě Bidenova vítězství bude v USA patrně schválen program podpory ekonomiky ve větším objemu, než jaký navrhovali republikáni.
Po obnovení obchodování Dow Jonesův index pokračuje v poklesu a ztrácí téměř devět procent. Přibližně o sedm procent oslabují rovněž indexy S&P 500 a Nasdaq Composite.
Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ve čtvrtek klesl o 3,58 procenta a obchodování zakončil na 26 121,28 bodu.