Ve funkci politického náměstka po Arenbergerově jmenování naopak skončil Vladimír Černý, který je předsedou České společnosti anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny. Černého nahradili Havrda.
Systém GINA pomáhal poprvé v roce 2010 při zemětřesení na Haiti. Čeští hasiči ho začali běžněji používat od požáru takzvané Moravské Sahary nedaleko Bzence v roce 2012.
Větším škodám při nedávném požáru kamionu v Lochkovském tunelu se podařilo předejít díky včasnému zásahu hasičů a dispečerů na velícím středisku v Rudné u Prahy. 24 hodin denně tam policisté a zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic sledují provoz na Pražském okruhu i v obou tunelech.
Záchranáři doporučují volat při zdravotních problémech na tísňovou linku 155. Při použití mezinárodního čísla 112 se lidé dovolají na krajské dispečinky hasičů, které je musí přepojovat. O to déle pak potřebná pomoc dorazí.
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje se může pochlubit moderním dispečinkem, díky kterému se výrazně zlepší komunikace mezi operačním střediskem a sanitkami a zefektivní se spolupráce s hasiči. Dispečink stál asi 35 milionů korun. V budoucnu by karlovarští záchranáři také rádi uvedli do praxe takzvanou telemedicínu.
Rychlejší příjezd k pacientovi umožní pražské záchranné službě modernější dispečink. Začal fungovat teď, se začátkem léta. Letní období totiž už dávno není pro záchranáře oddechové. V hlavním městě mají přibližně stejně výjezdů jako přes rok.
Francouzští letoví dispečeři zahájili v noci stávku. Dotkne se leteckého provozu v celé Francii. Situaci na francouzském nebi může navíc komplikovat i počasí.
Přes víkend byl vzdušný prostor kvůli nedostatku kvalifikovaných navigátorů uzavřený zcela a do dovolání jsou zastavené lety na lince Praha - Sliač. Nelétá se ani v noci. Zpoždění zaviněná stávkou se už vyčíslují na tisíce hodin.