Většina dosavadních mýtných bran už nebude potřeba, píšou Lidové noviny. Vláda bude zřejmě moct vyslat vojenskou jednotku v utajení, informuje Právo. Více se dozvíte v přehledu tisku Radiožurnálu.
Zvůli ze strany státních úřadů nebude justice tolerovat. Tato povzbuzující zpráva přišla z Brna od Krajského soudu, který rozhodl v případu soutěže o správu mýtného systému na léta 2020–2029.
Vyšetřovatelé podle serveru Novinky podezírají šéfa české pobočky Kapsche Karla Feixe a předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje z korupce kolem tendru na pokračování výběru mýta.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podle Kapsche porušil vlastní rozhodovací praxi i judikáty správního soudu či zásady Evropské komise. Spor podle ní může skončit i mezinárodní arbitráží.
Smlouva mezi ministerstvem dopravy a konsorciem CzechToll/SkyToll na provoz mýtného je platná. Rozhodl o tom předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj.
Ministerstvo dopravy neporušilo nařízení antimonopolního úřadu, když uzavřelo smlouvu na mýtné s konsorciem CzechToll a SkyToll. Úřad v pondělí zamítl stížnost firmy Kapsch, která tento krok napadla.
Ministr dopravy Dan Ťok ustoupil krajům a obcím a na silnicích první třídy, kde bude od roku 2020 nově zavedeno mýtné, ponechá možnost nulové sazby. Stvrdil to memorandem se zástupci krajů a obcí.
Stává se, že některé současné události připomínají antickou tragédii. To je také případ veřejné soutěže na provozovatele mýta, která má za sebou další dějství.