„Je to charitativní věc. Vybrané startovné jde na stipendium Emila Zátopka pro děti z vyloučených rodin západního Londýna, aby měli možnost sportovat,“ vysvětluje Přemysl Pela z Českého centra.
„Není snadné se s touto situací vyrovnat, ale nestěžuji si a snažím se být stále aktivní. Myslím, že díky pomalejší progresi jsem nemoc přijala snadněji,“ popisuje Lenka Martínková, pacientka s ALS.
Za plastové kelímky na nápoje se na brněnských trzích platí záloha 50 korun. Částky je možné se vzdát a na speciálních sběrných místech tak přispět jedné z 18 pomáhajících organizací.
Zvyšování cen energií znamená i výrazné zvýšení nákladů na chod sportovních klubů. Ten žďárský se
rozhodl zajistit si peníze na provoz netradičním způsobem.
Za přečtenou knihu 50 korun na charitu. Tak funguje projekt Čtení pomáhá. Teď svůj záběr rozšiřuje na pomoc přírodě. Za každou knihu, kterou o ní děti přečtou, mohou nechat vysadit dva stromy.
Charitativní utkání tenisových týmů v Česku nově poznávají i přední zahraniční hráčky. Jednou z nich je světová osmička Švýcarka Belinda Bencicová, jejíž rodiče jsou ale Slováci.
Karolína Muchová s Markétou Vondroušovou porazily Barboru Krejčíkovou s Barborou Strýcovou 6:4, 7:6 a ziskem bonusových dvou bodů otočily nepříznivé skóre 5:6 po dvouhrách.
Vypadá to, že úspěšná éra českých tenistek neskončí. Novou generací by mohly být patnáctiletá Linda Fruhvirtová a o rok mladší Nikola Bartůňková, které předvedly svůj um na exhibici v Prostějově.
Na pražské Štvanici se bude hrát od 13. do 15. června, další část turnaje bude mezi 23. a 25. červnem hostit Prostějov. Místa zbylých dvou červencových klání zatím nebyla určena.
Devětadevadesátiletý veterán z druhé světové války Tom Moore vybral pro britské zdravotníky přes 28,7 milionů liber (894,9 milionu korun). Byl za to hned dvakrát zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.
Prostřednictvím fotbalového turnaje se v neděli v Brně-Ivanovicích splní jeden dětský sen. Pro svého syna Dominika to udělá Robert Bárta. Ten je hlavní organizátor soutěže pro hráče do patnácti let.
255 tisíc a ještě 300 korun k tomu. Takovou částku vybraly osobnosti ze světa sportu pro šestiletého Tadeáška. Ten je po dětské obrně a peníze z charitativního turnaje mu pomohou k další léčbě.
V neděli se v pražské Stromovce pořádal charitativní běh Wings for life World Run, který se běží každoročně po celém světě. Letos se konal na 323 místech v 72 zemích s příbližně 120 000 účastníky.
Několik stovek běžců se podle předběžných odhadů organizátorů zapojilo do tradičního Běhu pro Paraple. Na Landronce si vybírali mezi přibližně pětikilometrovým okruhem a krátkou trasou na 100 metrů.
Padesát vybraných nejen slovenských osobností se v rámci charitativního projektu Mise - osobnosti kurýry dočasně proměnilo na kurýry a rozváží po slovenské metropoli poštovní zásilky. Lidé i firmy, kteří si je objednali, za to platí speciální příplatek, který jde na pomoc nemocným dětem.
Na start charitativního Běhu s batohem v pražských Letenských sadech se v neděli postavilo několik stovek malých i velkých běžců. Obtěžkáni zavazadlem absolvovali trať dlouhou buď 500 metrů, nebo tři kilometry. Výtěžek ze startovného pomůže dospívajícím chlapcům a dívkám z dětských domovů.
Ministerstvo obrany spolu se Svazem vojáků z povolání uspořádalo charitativní ples pro válečné veterány a příbuzné padlých vojáků. Projekt Andělská křídla odstartoval minulý rok koncertem určeným pro rodiny pětice Čechů, kteří padli během mise v Afghánistánu.
Běžecký závod v Chrudimi zajistí další peníze pro rodiny pěti padlých českých vojáků. Charitativní běh byl poslední akcí kampaně, kterou organizují kolegové a kamarádi výsadkářů zabitých při sebevražedném útoku atentátníka v Afgánistánu. Na kontě veřejné sbírky je už více než čtyři a půl milionu korun.
Bezmála čtyři miliony korun už darovali Češi do sbírky na pomoc rodinám vojáků padlých v afghánské misi. Pětici výsadkářů ztratila armáda v červenci, po útoku sebevražedného atentátníka nedaleko základny Bagram. Památku padlých vojáků uctí večer i benefiční koncert v Divadle Broadway.
Olympijská vítězka Eva Samková ve florbalové výzbroji, v brance a proti ní míčky létající od hokejistů z NHL, fotbalistů, házenkářů, nebo herců. Charitativní účely často dostanou i profesionální sportovce do rolí, ve kterých byste je dvakrát nečekali.
Snowboardistka Eva Samková si získala fanoušky především na olympiádě v Soči. Pro české barvy vybojovala kov nejcennější. Stala se v jedenadvaceti letech ikonou. Dostává pozvánky na nejrůznější akce. Jednu takovou přijala - podpoří charitativní florbal v Benátkách nad Jizerou určený šestnáctiletému mladíkovi Pavlu Boškovi.
Zahrajem si srdcem, pojď do toho s námi. Takový je slogan charitativní florbalové akce, která se v pátek a sobotu uskuteční ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou. Její výtěžek pomůže Pavlu Boškovi s rehabilitací po těžkém úrazu.