Prvnímu stupni nosné rakety se nepodařilo přistát na plošině Jacklyn v Atlantiku, jak bylo plánováno. Společnost však zdůraznila, že základním cílem bylo, aby testovací družice dosáhla oběžné dráhy.
Raketa s modulem opustila startovací rampu společnosti Blue Origin u města Van Horn na západě Texasu v 16.50 SELČ. Let trval přibližně deset minut a všechny jeho fáze proběhly podle plánu.
Druhý vesmírný let Blue Origin je naplánován na 12. října. S hercem se letu zúčastní také zaměstnankyně společnosti, bývalý inženýr NASA a spoluzakladatel softwarové firmy.
Raketa Bezosovy společnosti Blue Origin odstartovala v 15.12 středoevropského času z kosmodromu společnosti Blue Origin v poušti na západě Texasu. Let trval přibližně deset minut.
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos si vybral Wally Funkovou jako čestného hosta své první výpravy do vesmíru. Ta se tak stane nejstarším člověkem, který kdy cestoval do vesmíru.
Vítěz dražby zatím zůstává anonymní. Firma Blue Origin vysloveně uvedla, že jeho jméno zatím nezveřejní. Je však jisté, že peníze mu nechybí, protože za cestu zaplatil necelých 28 milionů dolarů
Dalším cestujícím bude jeho bratr Mark, jedno z míst v raketoplánu se zároveň draží. Bazos chce z funkce výkonného ředitele firmy odstoupit k 5. července.
Raketa New Shepard vynesla modul do výšky 106,9 kilometru, tedy nad uznávanou stokilometrovou hranici vesmíru, a přibližně po sedmi minutách od startu vertikálně přistála nedaleko místa startu.
S raketou New Shepard plánuje vesmírná společnost suborbitální lety pro vesmírné turisty. Komerční lety s pasažéry chtěla zahájit letos, ale podle všeho se tak stane až příští rok.
Raketový motor nového modulu bude na tekutý vodík, palivo se tak bude moci doplňovat z vody na Měsíci. Modul by kvůli tomu měl přistát na jižní straně Měsíce, kde se v kráterech nachází led.
Soukromá vesmírná společnost Blue Origin, za kterou stojí zakladatel amerického obchodního portálu Amazon Jeff Bezos, ve středu podnikla úspěšný suborbitální let pro americký NASA.