„Je mi líto všech těch poslanců, kteří tam seděli se zamrzlými výrazy, protože vědí, že jejich mandáty jsou výsledkem zfalšovaných voleb,“ prohlásila prezidentka na adresu poslanců vládnoucí strany.
„Lidé spoléhající se na vládní podporu jsou lehce manipulovatelní. Někteří z nich přirozeně pozitivně vzpomínají na Sovětský svaz, třeba s argumentem, že všichni měli co jíst,“ říká Aslan Artmeladze.
„Rusko má určitě zájem na tom, aby volby dopadly tak, jak dopadly… Jde o to, aby Rusku nevznikl nějaký další bolehlav na Kavkaze,“ říká pro iROZHLAS.cz odborník na Střední Asii Slavomír Horák.
Opozice výsledek neuznává a některé strany situaci dokonce popsaly jako puč. „V takové situaci dojde ke konfrontaci, která se přesune z volebních místností do protestních akcí,“ řekl opoziční politik.
Zakladatel vládní strany Gruzínský sen Bidzina Ivanišvili se minulou sobotu nechal veřejně slyšet, že by se Gruzie měla omluvit Jižní Osetii za rozpoutání války z roku 2008.
Podobnost někdejší ukrajinské a dnešní gruzínské vnitropolitické situace připomněl sám čestný předseda vládnoucí strany Gruzínský sen Bidzina Ivanišvili.
Demonstranti používají při protestech pásky na oči, na nich mají napsáno 20 %. Na mysli mají pětinu území, které nemá centrální vláda pod kontrolou, tedy separatistickou Abcházii a Jižní Osetii.