V Evropě se koronavirus objevil nejprve v Itálii, region Lombardie prožil kolaps zdravotnictví. Dodnes se ale přesně neví, proč se místem, odkud se začal virus šířit po Evropě, stala právě Itálie.
Dramatické fotografie pacientů v přeplněných čekárnách a na chodbách obletěly celý svět. Severoitalské město epidemie zasáhla patrně nejničivěji z celé země.
Všichni dělníci, kteří se do práce vrátí, budou muset neustále udržovat bezpečné rozestupy a na některých kritickým místech dostanou i roušky nebo respirátory.
Seminatiová zůstává kvůli strachu z nákazy s rodinou co nejvíce doma. Karanténní opatření, které v boji proti pandemii přijala vláda, jsou podle ní správná, přišla ale příliš pozdě.
Zástupci nejpostiženějších severoitalských regionů ale stále upozorňují na to, že porušování pravidel karantény je stále na denním pořádku, informovala italská média.
„Neříkejte už prosím, že je to jen těžká chřipka.“ Ještě ve středu 12. února Itálie hlásila celkem tři nakažené a žádnou oběť. O měsíc později je to přes 15 000 případů nákazy a více než 1000 mrtvých.
V pondělí přibyly v Itálii další čtyři oběti koronaviru. Informovala o tom agentura ANSA. Jedná se především o osoby v důchodovém věku, stejně tak jako o osoby, kterým byla diagnostikovaná rakovina.