Britská vláda uvedla, že od roku 2023 předpokládané náklady na přestavbu stadionu vzrostly z původních 180 milionů liber (5,4 miliardy korun) na více než 400 milionů liber (11,9 miliardy korun).
„Mír nebyl nevyhnutelný, na to nikdy nemůžeme zapomenout,“ prohlásil americký prezident v projevu před několika desítkami lidí v areálu univerzity v Ulsteru.
„Nemožné se to jevilo až do chvíle, než se dosáhlo té dohody. Po 25 letech míru můžeme podlehnout dojmu, že už tu bude nadobro. To bychom ale neměli,“ říká o podpisu britský velvyslanec Matthew Field.
Vítězný snímek vybírá v Torontu publikum. Nejvíce si je tentokrát získal černobílý film o dospívání chlapce z dělnické rodiny v Belfastu na konci 60. let inspirovaný dětstvím režiséra Branagha.
„Je to opravdu skličující… Máme strach, že výtržnosti dál porostou. Nechceme návrat doby, v jaké žili naši rodiče,“ říká pro britský deník The Guardian 25letý obyvatel Belfastu Cailin McCaffery.
Pozadí těchto nepokojů není zcela jasné, například agentura AFP ale připomíná „kontext zvýšeného napětí“ v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie.
Vyzdobená viktoriánská hala v Belfastu nabízí před Vánoci všechno. Tržnice svatého Jiří nabízí potraviny od lokálních farmářů nebo šperky z osm tisíc let starého dubu.
Trenér O´Neill povolal 25 hráčů a pouze jediný z nich útočník Lavery hraje domácí ligu. Ostatní nominovaní působí v Anglii nebo ve Skotsku a nejlepší střelec aktuálního výběru Lafferty v Sarpsborgu.
Soud v severoirském Belfastu vynesl verdikt v přelomové kauze týkající se diskriminace kvůli sexuální orientaci. Shledal vinným pekařství, které odmítlo upéct dort se sloganem podporujícím manželství homosexuálů. Pekařství nepomohlo, že se řídí křesťanskými principy.
V obří zátoce nedaleko severoirského Belfastu je v plném proudu velká záchranná operace. Silná bouře tam zaskočila účastníky mezinárodního jachtařského závodu. Až stovka lidí, včetně dětí, se ocitla ve vodě.
Výtržnosti v severoirském Belfastu pokračují. Už šestou noc v řadě útočili probritští demonstranti na policisty lahvemi, kameny a golfovými míči. Používali přitom i zápalné lahve a zábavní pyrotechniku.
I deseti a jedenáctileté děti se podle policie zapojují do násilností v severoirském Belfastu. V jeho ulicích museli strážci zákona řešit prudké střety už pátou noc v řadě. Počet zadržených osob dosáhl čísla 100. Násilnosti propukly během demonstrací proti rozhodnutí městské rady vyvěšovat britskou vlajku jen 17 dní v roce.
V pozadí nejnovější vlny násilí v ulicích severoirského Belfastu je spor o britskou vlajku. Nespokojenost některých lidí rozpoutalo rozhodnutí městské rady vyvěšovat napříště britskou vlajku jen 17 dní v roce. Při prudkých potyčkách vyvolaných loajalisty utrpělo zranění 15 policistů.
Severoirský Belfast zažívá bouřlivé reakce na dnešní otevření první soukromé interrupční kliniky. Obě části irského ostrova jsou známé tradičním odporem vůči umělému přerušení těhotenství, a proto se na dnešek chystají v ulicích Belfastu demonstrace. Majitelé dokonce dlouho tajili, kde přesně kliniku otevřou. Policie má pohotovost.
Hlasitým zvoněním všech dostupných zvonů a zvonků přivítala dnes ráno Británie příchod letních olympijských Her. Zvonit se začalo 12 minut po osmé hodině ranní.
Jedna z největších námořních tragedií se stala podnětem k založení hypermoderního muzea. Od zkázy obří, údajně nepotopitelné lodi Titanic uplyne 15. dubna sto let. V severoirském hlavním městě Belfastu, kde byla tato zaoceánská loď postavena, bylo dnes otevřeno nové muzeum věnované památce Titaniku, jeho obětem i místním lidem, kteří ho postavili.
Už dvě noci hoří ulice východního Belfastu. Sektářských nepokojů v severoirské metropoli se účastní na 700 lidí. Vzduchem létají cihly a zápalné bomby a ozývá se i střelba. Několik lidí je zraněných mezi nimi i postřelený fotograf.
Slavný britský křižník Belfast zakotvený u hradu Tower na Temži v Londýně znovu vypadá jako nový. Jeho opravu zaplatily ruské firmy z vděčnosti za stěžejní roli tohoto plavidla při zásobování Sovětského svazu během druhé světové války.
Severní Irsko zažívá nejhorší nepokoje za posledních dvanáct měsíců. Začaly před tradičním pochodem oranžistů, kterým si protestanti připomínají vítězství krále Viléma Oranžského nad katolíkem Jakubem. Pochody katolickými čtvrtěmi měst si ale katolíci líbit nenechali.