Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev se rozhodl založit divizi pro kybernetickou bezpečnost. Divize má podniku pomoci bránit se rostoucímu počtu kybernetických útoků, napsal Reuters.
Za 2,5 bilionu korun koupí světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev svého rivala a světovou dvojku na trhu, firmu SABMiller. Ta mimo jiné vlastní Plzeňský Prazdroj. Spojením by vznikla největší firma v oboru, která vyrobí každé třetí vypité pivo na světě, a má hodnotu zhruba 6,6 bilionu korun.
Přesně před 120 lety uvařili v českobudějovickém pivovaru první várku piva. Budějovický Budvar je posledním pivovarem, který vlastní stát. Na exportu piva z Česka se Budvar nyní podílí více než 20 procenty.
Největší pivovar světa Anheuser-Busch chce koupit svého konkurenta SABMiller. Nabídku fúze za skoro 2,5 bilionu korun už obě skupiny potvrdily. Pokud obchod skutečně uzavřou, půjde o největší transakci v historii pivovarnictví. Možný obchod by měl být potvrzen nejpozději do 14. října.
Americký pivovarnický koncern Anheuser-Busch, který už přes sto let vede spor s budějovickým Budvarem o ochranné známky Budweiser a Budvar, podle Lidových novin zvažuje, že koupí pivovar Samson, který sídlí v Českých Budějovicích. Pivovar by podle zjištění deníku měl být na prodej.
Budějovický Budvar neuhájil před Tribunálem, tedy druhým nejvyšším soudem Evropské unie, právo na značku BUD. Spor o ni vede s konkurenčním pivovarem Anheuser-Busch. Soud zamítl požadavek české firmy, aby belgicko-brazilská korporace nemohla užívat ochrannou známku BUD na území Evropské unie. Pivovar prý nepředložil důkazy, že jeho prodeje jsou v Rakousku a ve Francii významné.
Budějovické pivo se v Británii definitivně může prodávat pod značkou Budweiser Budvar. Nejvyšší soud Spojeného království s konečnou platností zamítl dovolání společnosti Anheuser-Busch InBev. Ta požadovala výmaz známky, jejímž vlastníkem je právě Budějovický Budvar.