Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní vede kvůli odvolání Hvězdy přezkumné řízení. Vedení Hvězdy tvrdí, že dluh už zaplatilo a chce se bránit u soudu.
Mendelova univerzita je podle Roberta Plagy první českou vysokou školou, kde se úřad odebráním institucionální akreditace zabýval. Zároveň avizoval, že úřad zahájí na univerzitě další kontrolu.
„V odvolání se univerzita ohradila proti rozhodnutí o zániku oprávnění uskutečňovat vzdělání ve třech zmíněných doktorských studijních programech,“ napsala instituce.
Mendelova univerzita přišla o akreditaci pro doktorské studium v ekonomických oborech. Stalo se tomu, tak po sérii pochybení, včetně série doktorandských prací obsahujících plagiáty.
Západočeská univerzita se podle mluvčí Šárky Staré teprve v pondělí seznámila s usnesením Rady Národního akreditačního úřadu a věří tomu, že fakulta dokáže své postupy obhájit.
„Změny budou minimální. Snažili jsme se nezasahovat do výškových a velikostních parametrů skoku, chtěli jsme zachovat jeho proporci,“ říká ředitel pardubického Dostihového spolku Jaroslav Müller.
Loni škola s žádostí neuspěla, a nemohla tak přijímat nové studenty. Počátkem letošního roku zaslala Národnímu akreditačnímu úřadu přepracovaný akreditační spis.
České premiéry, retrospektiva Andrzeje Wajdy i výběr z němých filmů Bustera Keatona. Takový program nabízí letošní Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Chcete se jí také zúčastnit?
Hodnoticí komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity.
„Závažné porušování předpisů při přijímacím řízení ke studiu uskutečňovanému na všech fakultách mělo vícečetný, dlouhodobý a systematický charakter," uvedl ve zprávě Národní akreditační úřad.
Správní řízení o omezení akreditace zahájil úřad loni v srpnu kvůli pochybením, která na fakultě zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ).
Ostravská univerzita musí nyní podle místopředsedy rady Ivana Barančíka počkat na doručení rozhodnutí správního řízení a pak se proti němu bude mít možnost odvolat.
„S panem ministrem jsme se dohodli, že mě bude zastupovat ve funkci předsedy místopředseda NAÚ pan Barančík do té doby, dokud vláda nejmenuje nového předsedu,“ řekl. Z funkce odejde 30. dubna.
Acosta přišel o novinářskou akreditaci počátkem měsíce, kdy se na tiskovce s Trumpem dožadoval práva na navazující otázku a přetahoval se krátce s asistentkou o mikrofon.
Federální soud ve Washingtonu v pátek nařídil Bílému domu, aby okamžitě vrátil akreditaci zpravodaji televize CNN Jimu Acostovi, který o ni minulý týden přišel kvůli sporu s prezidentem Trumpem.
Bílý dům odňal akreditaci zpravodaji CNN, který se na středeční tiskové konferenci dostal do sporu s prezidentem Trumpem. Reportér Acosta pozbyl práva účastnit se prezidentských akcí v Bílém domě.
Dopingová laboratoř v Riu de Janeiru znovu získala akreditaci pro antidopingové kontroly při olympijských hrách. Rozhodla o tom Světová antidopingová agentura. Vzorky moči a krve odebrané olympionikům se tak nakonec nebudou muset náročně převážet k testům mimo Brazílii.
Ruskému novináři Vladimiru Sněgirjovovi české úřady v dubnu odmítly prodloužit pracovní povolení. Mluvilo se o tom, že je podezřelý ze špionáže. Teď ale žurnalistovi český prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor.
Moskva analogicky odpoví na rozhodnutí českých úřadů neprodloužit akreditaci v Česku dvěma ruským novinářům. Dnes to podle agentury Ria Novosti prohlásila mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová s tím, že tento krok není ruskou volbou.
Dva ruští novináři, kterým ministerstvo zahraničí odmítlo prodloužit akreditaci, se možná obrátí na český soud. Zpravodaj agentury RIA Novosti Alexandr Kuranov a dopisovatel deníku Večernja Moskva Vladimir Sněgirjov si stěžují, že neznají důvody zamítnutí akreditace. Ministerstvo zahraničí tak učinilo na základě doporučení českých zpravodajských služeb.
Moskva protestuje proti rozhodnutí Prahy neprodloužit akreditaci dvěma ruským novinářům - Alexandru Kuranovovi a Vladimiru Sněgirjevovi. Ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že krok českých úřadů nezůstane bez odezvy. Důvod zamítnutí je podle Černínského paláce tajný. Podobné kroky v minulosti vedly k tomu, že Rusko vykázalo české novináře.
Senát beze změn schválil novelu vysokoškolského zákona. Teď zamíří k podpisu k prezidentovi. Podle normy by měl akreditace pro studijní obory mít nově na starosti Národní akreditační úřad, který nahradí současnou Akreditační komisi. Kvalitní vysoké školy by si taky mohly o oborech rozhodovat samy.
Soukromá Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK) nedostala novou akreditaci pro dva magisterské obory speciální pedagogiky. Oprávnění zamítla Akreditační komise. Škole vyčítá špatné personální zabezpečení, nedostatečný výzkum a nekvalitní výuku.
Poslanci dnes rozhodnou o podobě vysokoškolského zákona. Ten mimo jiné zvyšuje sociální stipendium studentům nebo stanovuje podmínky, za kterých by bylo možné odebírat akademické tituly. Hlavně ale mění způsob akreditací. Nově by je měl udělovat Národní akreditační úřad.
Akreditační komise se dnes podle informací Českého rozhlasu nebude zabývat novou akreditací pro magisterské studium oboru speciální pedagogika soukromé univerzity Jana Amose Komenského (UJAK) v Praze. Prý neměla dostatek času na posouzení. Škola, která o akreditaci požádala na konci října, tak musí čekat na únorové jednání komise.