Skupina PPF loni vydělala 1,45 miliardy eur, tedy přes 36 miliard korun čistého. Oproti předchozímu roku je to nárůst o 783 procent a jde o druhý nejlepší výsledek v historii skupiny.
Finance klientů bank nejsou v ohrožení, jedinou komplikací pro klienty je dočasně nefunkční webový přístup k bankovnictví. Vyplývá to z vyjádření expertů na kyberbezpečnost.
Investiční skupina PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe, vlastní aktiva ve výši 42,2 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 78 000 lidí. Celkově podniká ve 25 zemích a investuje do řady odvětví.
Transakce o spojení bankovní části PPF a Moneta Money Bank byla schválena v prosinci minulého roku. Vliv na zrušení dohody měla i válka na Ukrajině a s ní spojená nepříznivá ekonomická situace.
Pro spojení Monety s PPF v klíčovém bodu jednání valné hromady hlasovalo 77,85 procenta akcionářů. Akvizicí získá Moneta sto procent akcií skupiny Air Bank za kupní cenu 25,90 miliardy korun.
Problémy v noci na neděli zaznamenala i Equa Bank. Neplánovaně musela odstavit své bankovní systémy, na účtech jejích klientů se totiž v sobotu začaly zobrazovat chybné částky.
Hlasujte proti tomu nesmyslu, protože na něm něco smrdí, psali rozvášnění aktivističtí investoři z fondu Petrus Advisors akcionářům Monety před valnou hromadou.
Jednání se pravidelně účastní i vdova po Petru Kellnerovi Renáta, členkou výboru ale není. Kellner na konci března zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce.
Moneta obdržela návrh od skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera před týdnem. Spojením může vzniknout třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
„Bude používáno silnější ověření, které přináší vyšší bezpečnost, protože ke zneužití platební karty musí pachatel získat více informací,“ říká mluvčí České národní banky Petra Vodstrčilová.
Moneta spustila proces k případnému spojení s Air Bank a českým a slovenským Home Creditem loni v říjnu. Po uskutečnění transakce měla vzniknout dvojka na českém trhu ve spotřebitelských půjčkách.
Uzavření transakce se předpokládá 1. července 2019 a je podmíněno dokončením due dilligence (hloubkovou kontrolou) a získáním souhlasu příslušných regulátorů.
Na mobilní bankovnictví tuzemských bankovních domů Air Bank, ČSOB a Sberbank se zaměřil trojský kůň BankBot. Od uživatelů se snažil ukrást bankovní údaje pro následné krádeže peněz z účtů.