Zastavení bin Ládina je největší výzvou dneška, připomněl Bush
Zastavení Usámy bin Ládina je největší výzvou dneška, alespoň podle amerického prezidenta George Bushe. Spojené státy vůdce Al-Káidy nadále pronásledují, udržují ho pod tlakem a dělají všechno proto, aby znovu nezaútočil v Americe. Jméno nejhledanějšího teroristy zmínil prezident Bush po dlouhé době.
Prezident Bush připomněl, že na zakladatele Al-Káidy je stále vyvíjen tlak, i když hon na zatím nebyl úspěšný. Po 11. září Bush prohlásil, že ho chce dostat živého nebo mrtvého. Loni před volbami v USA, když stopa bin Ládina vychladla, se ale Bílý dům snažil jeho nepolapitelnost zlehčovat.
Bin Ládin se dostal tento týden do novinových titulků, když zpravodajské služby zjistily, že vyzval teroristu v Iráku abú Músu Zakrávího k útokům na Ameriku. "Bin Ládinova výzva výmluvně připomíná, že Al-Káida se nás stále snaží napadnout na naší vlastní půdě," řekl Bush při slavnostním uvedení do úřadu nového ministra vnitřní bezpečnosti Michaela Chertoffa.
Chertoff přislíbil, že se bude snažit vyvažovat ochranu země se zachováním občanských svobod. Jeho ministerstvo bylo vytvořeno jako důsledek teroristických útoků 11. září a sdružilo federální úřady, jejichž činnost se nějakým způsobem týkala vnitřní bezpečnosti USA.