Šéf CIA George Tenet dobrovolně rezignoval
Americký prezident George Bush oznámil před odletem do Evropy, že na vlastní žádost odstoupil ředitel CIA George Tenet. Šéf Ústřední zpravodajské služby se vzdal funkce oficiálně z osobních důvodů, první komentáře ale připomínají, že Tenet je odpovědný za falešné informace o iráckých hrozbách, které Spojené státy prezentovaly před tažením na Bagdád.
Jak z Washingtonu informuje zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, po sedmi letech odstupuje silný americký vůdce v boji proti teroru. George Bush řekl, že mu bude chybět.
Rezignaci druhého nejdéle sloužícího ředitele CIA, ale prezident Bush přijal a podle komentátorů z Bílého domu se tento krok Tenneta očekával. I když Bílý dům nevyvinul na šéfa CIA tlak.
Bývalý ředitel CIA Stensfiel Turner nevěří, že Tennet odstoupil dobrovolně a přidal se ke spekulacím, že je Tenet obětním beránkem.
George Tenet vedl ústřední zpravodajskou službu už za prezidenta Clintona. Zpravodajskýmh službám se nepodařilo zabránit katastrofě 11. září a poskytly zavádějící informace Colinu Powelovi, který s nimi vystoupil před válkou v Iráku s OSN.