Londýnská policie zasahovala proti nepokojům, spustila je nevyjasněná smrt černocha

Pořádková policie musela v noci zasahovat při násilných protestech ve východním Londýně. Lidé zapalovali improvizované barikády a házeli na strážce zákona lahve a jiné předměty. Násilnosti vyvolalo úmrtí černošského mladíka, který minulý týden za nejasných okolností zemřel po honičce s policií.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje v Anglii (ilustrační foto)

Nepokoje v Anglii (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Rashan Charles zemřel v nemocnici 22. července po potyčce s policistou. Ten mladíka, který prchnul při silniční kontrole, dostihnul v jednom z obchodů ve východolondýnském Dalstonu a snažil se odstranit předmět, který si podle záznamu z bezpečnostních kamer Charles strčil do úst.

Členové a sympatizanti hnutí „Black Lives Matter“ si myslí, že jde o další příklad policejní brutality namířené proti černošskému obyvatelstvu. Policejní inspekce už začala okolnosti úmrtí Rashana Charlese prověřovat. Skupinky agresivních mladíků už několik dnů po sobě útočí po setmění na policisty, stavějí barikády a ničí výlohy obchodů a restaurací. Protesty zatím nemají ani zdaleka intenzitu nepokojů v britské metropoli z roku 2011. 

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme