Bývalý italský premiér půjde před soud

Odloučený manžel britské ministryně kultury Tessy Jowellové David Mills a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi jsou mezi 14 osobami, které budou postaveny před soud v Itálii na základě obvinění z daňových podvodů a zpronevěry.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi | Foto: OSN

Soud má začít v listopadu. Případ se týká nákupu amerických televizních práv Berlusconiho firmou Mediaset. Odloučený manžel britské ministryně kultury, právník David Mills, měl údajně založit společnosti, které pomáhaly Berlusconiho firmě Mediaset obcházet italské daně.

Soudce Fabio Paparella rozhodl, že Mills bude postaven před soud na základě obvinění ze zpronevěry a daňových podvodů. Berlusconi je mezi jiným viněn, že zaplatil Millsovi 600 tisíc dolarů za zatajení informací o jeho mediálním koncernu ve dvou kauzách. David Mills řekl BBC, že se nedopustil ničeho nekalého.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme