Budapešťské mezinárodní letiště Ference Liszta je kvůli nehodě dočasně mimo provoz
Pravděpodobně až do zítřejšího poledne bude mimo provoz budapešťské letiště Ference Liszta. Už od dnešních dvanácti hodin odsud nestartují žádné spoje a linky směřující do Budapešti přistávají ve Vídni a na dalších menších letištích. Důvodem je porucha v řídící věži. Závada na teplovodu se dotkla také tří letů na lince Budapešť – Praha.
Převážná většina letadel směřujících do Budapešti přistála ve Vídni, některé však ve východomaďarském městě Debrecín. Další z místa odletu ani nevypravili. Odpoledne přitom létají z Prahy, respektive do Prahy za normálních okolností tři linky.
Podle odborných portálů nastala porucha v teplovodním systému řídicí věže, vodou se zalila elektronika, která se stala nepoužitelnou.
V páteční odpolední špičce byl velký chaos. V průměru se zde v této době zdržuje na 3000 lidí.
Maďaři odešli domů, cizinci hledali řešení při pultech svých leteckých společností. Většinou je odváželi na jiná letiště autobusy.