Opravené kobky na náplavkách se poprvé otevřely veřejnosti, od listopadu se v nich spustí provoz
Den otevřených kobek začal ve středu 23. října komentovanou procházkou na Hořejším nábřeží u stanice vltavského přívozu. Novou podobu náplavek představil jejich architekt Petr Janda ze studia Brainwork v rozhovoru se známým popularizátorem architektury Adamem Gebrianem. Akce pokračuje i ve čtvrtek.
Každý, kdo se na místo dostavil s vlastním přenosným FM přijímačem, například s mobilem se sluchátky, si mohl naladit živé vysílání z náplavek v pořadu ArtCafé stanice Vltava Českého rozhlasu a poslouchat vše jako při obvyklých komentovaných procházkách. Ikonické kobky s kulatými okny pokřtili tanečníci, oba břehy pak symbolicky spojilo hudební volání Sirén v podání Orchestru BERG.
Rekonstruované kobky na pražské náplavce se otevřou v říjnu, většina z nich bude bezbariérová
Číst článek
V jednotlivých kobkách představili budoucí fungování také (staro)noví nájemci a provozovatelé. Ti postupně přebírají prostory a během listopadu v nich spustí regulérní provoz. Plné fungování zatím neumožňuje nedokončený kolaudační proces. „Kromě architektonické a stavební části prací je revitalizace náplavek také náročným administrativním úkolem.
Jedná se vlastně o čtyři separátní stavební řízení na území dvou městských částí, a proto i náležitosti nutné k jejich dokončení zaberou nezanedbatelný čas,“ vysvětlil koordinátor správy náplavek odpovědný za proces revitalizace, Jan Nejedlý ze společnosti TRADE CENTRE PRAHA.
Záštitu nad slavnostním otevřením kobek pro veřejnost udělil Jan Chabr, radní pro majetek hlavního města Prahy. „Den otevřených kobek je první akcí, kdy může nové zrekonstruované prostory navštívit široká veřejnost. Zatím sice v provizorním režimu, ale nepochybuji o tom, že po ukončení kolaudačního procesu a přechodu do regulérního provozu si nové provozovny své návštěvníky rychle najdou a náplavka bude žít i v nadcházejícím zimním období,“ doplnil Jan Chabr.