Machačová dojela na MS v dráhové cyklistice 8. ve scratchi
Česká dráhová cyklistka Jarmila Machačová figurovala ještě okruh před koncem na průběžně prvním místě, ale nakonec obsadila na světovém šampionátu v závodu ve scratchi osmou příčku. Desetikilometrovou trať zvládla díky skvělému finiši nejrychleji Polka Katarzyna Pawlowská před Melissou Hoskinsovou z Austrálie a Belgičankou Kelly Druytsovou.
Machačová, která skončila v Melbourne ve čtvrteční bodovačce sedmá, se snažila svůj výsledek vylepšit a jela aktivně. První její nástup po jedenácti kolech sice žádná soupeřka nezachytila, ale sólová jízda vydržela české reprezentantce pouze šest okruhů.
Necelých pět kol před cílem opět zaútočila a dlouho to vypadalo, že si jede pro zlato. Nakonec ji peloton necelý okruh před cílem dostihl a šestadvacetiletá Macahčová se neudržela ani na stupních vítězů. Poslední šancí na cenný kov tak pro ní bude omnium, tedy dráhový víceboj.
Závod ve sprintu žen přinesl dramatické chvíle. V semifinále totiž vypadla po kontaktu se soupeřkou v první jízdě olympijská vítězka Britka Victoria Pendletonová a vypadalo to, že bude vyřazena, neboť s Annou Mearesovou prohrála i podruhé. Australanka však byla později z druhé jízdy vyloučena.
Štěstí pomohlo Pendletonové nakonec i ve finále, protože ve druhé jízdě sice prohrála, ale Litevka Simona Krupeckaiteová byla diskvalifikována a Britka se mohla radovat ze šestého titulu v kariéře i díky dvojímu rozhodnutí sudích. Bronz nakonec vybojovala Mearesová.
Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Melbourne:
Muži:
Omnium: 1. O'Shea (Austr.) 22 b., 2. Bell (Kan.) 28, 3. Hansen (Dán.) 29
Ženy:
Sprint - finále: 1. Pendletonová (Brit.) - Krupeckaiteová (Lit.) 2:0 (11,603, 11,711), o 3. místo: Mearesová (Austr.) - Šuliková (Ukr.) 2:0 (11,376, 11,343)
Scratch (10 km): 1. Pawlowská (Pol.), 2. Hoskinsová (Austr.), 3. Druytsová (Belg.), ...8. Machačová (ČR)