Pérez odchází z Red Bullu. Mexičan letos výrazně zaostával za Verstappenem, který získal jezdecký titul

Pilot formule 1 Sergio Pérez po letošní sezoně končí v týmu Red Bull. Čtyřiatřicetiletý Mexičan působil v týmu čtyři roky, startoval v 90 závodech a za tu dobu se mu pětkrát podařilo vyhrát závod. Tým o jeho odchodu informoval na svém webu. Pérez měl smlouvu až do roku 2026, ale v letošní sezoně zaostal za týmovým kolegou Maxem Verstappenem o 285 bodů.

Milton Keynes (Británie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexický pilot formule 1 Sergio Peréz odchází na konci sezony 2024 z týmu Red Bull

Mexický pilot formule 1 Sergio Pérez odchází z týmu Red Bull | Foto: Hamad I Mohammed | Zdroj: Reuters

Checo, jak se mexickému pilotovi přezdívá, nastoupil do Red Bullu v roce 2021 poté, co se mu překvapivě podařilo vyhrát Velkou cenu Sáchiru v týmu Racing point (dnes Aston Martin), přestože se v prvním kole propadl na poslední místo.

Společně s Red Bullem dvakrát vyhrál pohár konstruktérů a mezi jezdci se nejlépe umístil loni na druhém místě. „Jsem nesmírně vděčný za uplynulé čtyři roky v týmu Oracle Red Bull Racing a za možnost závodit s tak úžasným týmem. Jezdit za Red Bull byl nezapomenutelný zážitek a vždy si budu vážit úspěchů, kterých jsme společně dosáhli,“ uvedl Pérez na webu.

Letos však Checo výrazně zaostával za svým týmovým kolegou Verstappenem, který počtvrté v řadě vyhrál pohár jezdců. Mexičan dojel až osmý, získal pouze 152 bodů a Red Bull se tak propadl na třetí místo za McLaren a Ferrari.

Verstappena nejspíš pro rok 2025 doplní dvaadvacetiletý Novozélanďan Liam Lawson, který letos v polovině sezony vystřídal Australana Daniela Ricciarda v sesterské stáji Racing Bulls a absolvoval jedenáct startů.

Josef Beneda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme