Fotbalisté Liberce po dvou porážkách zabrali a porazili Slovácko. Na soupeřem zvítězili jednoznačně 4:0

Fotbalisté Liberce ve 13. kole první ligy porazili doma Slovácko v dlouhé přesilovce hladce 4:0 a bodovali po dvou prohrách po sobě. O branky se postarali výhradně cizinci. V prvním poločase se trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo. Tým z Uherského Hradiště hrál od 31. minuty bez vyloučeného kapitána Stanislava Hofmanna.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Liberce porazili Slovácko 4:0

Fotbalisté Liberce porazili Slovácko 4:0 | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Liberec dal Slovácku ve druhém vzájemném utkání po sobě čtyři branky a v sedmém domácím zápase ligové sezony si připsal teprve druhé vítězství. Celek z Uherského Hradiště podruhé za sebou prohrál a neskóroval. Slovan se v neúplné tabulce posunul na osmou příčku o bod za svého soupeře.

Muž za hozený dělobuch mezi fanoušky Slavie dostal podmínku, dva roky se také nepodívá na zápas Sparty

Liberec odehrál svůj zřejmě nejlepší poločas v podzimní části sezony. První čtvrthodinu uzavřela úvodní trefa Enemeho, který se prosadil hlavou po Ichově centru z pravé strany. Záložník z Rovníkové Guineji dal svůj první gól v české lize.

Tým z Uherského Hradiště navíc po půlhodině musel do deseti. Než trenér West stačil vystřídat zraněného Hofmanna, zatáhl stoper těsně před vápnem za záchrannou brzdu a za faul na unikajícího Višinského byl vyloučen. Druhou červenou kartu v sezoně udělil Hofmannovi stejně jako v Karviné sudí Petřík.

Liberec ještě do přestávky přesilovku náležitě využil. Hlavatého centr sice bránící hosté odvrátili, ale míč se odrazil pouze k Varfolomejevovi a dvacetiletý Ukrajinec přízemní ránou zpoza vápna k tyči v 37. minutě zvýšil. Při 38. startu v české lize zaznamenal druhou branku.

Zmar Slovácka pak chvíli před pauzou završila penalta. Sinjavskij poslal ve vápně k zemi Tuptu a sám faulovaný slovenský hráč pokutový kop ve 44. minutě proměnil. Připsal si třetí trefu v ligové sezoně.

Hosté o přestávce třikrát vystřídali, ale zápas už prakticky neměli šanci zachránit. Naopak v 57. minutě přidal čtvrtý gól Slovanu Kayondo. Za hranicí vápna si počkal na přihrávku po nakrátko rozehraném rohu a poslal míč do rohu branky, gólman Heča byl znovu bez šance. Také pro hráče z Ugandy šlo o první trefu v české lize.

Slovan si v nejvyšší soutěži připsal nejvyšší výhru od předloňského května, kdy zdolal Hradec Králové rovněž 4:0. Severočeši před svými fanoušky aspoň částečně odčinili poslední domácí debakl 0:5 s Jabloncem. Slovácko prohrálo dva z minulých tří venkovních ligových duelů.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 26. 10. 2024)