Českou fotbalovou reprezentaci čeká před Eurem příprava s Albánií. Hrát se bude 8. června
Čeští fotbalisté sehrají poslední přípravný zápas před mistrovstvím Evropy 8. června doma s Albánií. Ještě předtím je čeká jiný přípravný duel během kempu, soupeř je zatím v jednání. Fotbalová asociace ČR o tom informovala v tiskové zprávě.
„Chtěli jsme hrát doma a navíc právě 8. června, protože nám to tak vyhovuje z hlediska přípravy na mistrovství Evropy,“ řekl manažer národního týmu Libor Sionko.
Je to škoda. Tentokrát jsme dostali hloupý gól, řekl záložník Slavie Stanciu po remíze s Rangers
Číst článek
„Z tohoto důvodu se okruh možných soupeřů zužoval, ale Albánie těmto podmínkám vyhověla. Je to tým, který šel v poslední době výsledkově nahoru. Neprohrál posledních pět zápasů a vyhrál svou skupinu Ligy národů, takže postoupil do ligy B,“ uvedl bývalý záložník.
Samostatná česká reprezentace se s Albánií ještě neutkala, zatímco československý výběr s ní hrál pětkrát a připsal si tři výhry a dvě prohry.
Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vstoupí do letošního roku na konci března třemi kvalifikačními zápasy o postup na světový šampionát 2022. Nejprve se představí v Estonsku, poté doma s Belgií a následně ve Walesu.
Euro načnou 14. června v Glasgow proti domácímu Skotsku, ve skupině čekají i Chorvatsko a Anglie. Na podzim budou pokračovat v kvalifikaci o mistrovství světa a odehrají další dvě přípravná utkání. V září se doma představí s Ukrajinou, listopadový soupeř teprve bude oznámen.