V Olomouci vznikají nové materiály pro výuku dějin 20. století

Na středních školách chybí jednotná výuka československých a českých dějin 20. století. Shodující se na tom zástupci škol, historikové i běžná veřejnost. V Olomouci proto začali připravovat nové výukové materiály.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Univerzita Palackého v Olomouci

Univerzita Palackého v Olomouci

Odborným garantem projektu je Univerzita Palackého v Olomouci. Zapojí se do něj stovka učitelů a dva a půl tisíce žáků středních škol v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Olomouci vznikají nové materiály pro výuku dějin 20. století

„Je to věc, která s sebou ponese vytvoření učebních textů, využití i pracovních listů a sešitů žáků a podobně,“ říká náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Sekanina.

Potřeba vytvořit nové výukové materiály vzešla podle něj z řad kantorů, historiků i běžné veřejnosti. Texty se budou věnovat období od konce 40. let do konce minulého století.

„Tato část historie zasluhuje určitých korekcí a určitého reálného pohledu, jak to doopravdy bylo. Někteří kantoři se možná těmto pasážím vyhýbají nebo o nich nechtějí mluvit,“ podotkl Sekanina.

Projekt československých a českých dějin 20. století bude stát zhruba 20 milionů korun. Trvat by měl 32 měsíců, poté by se mohl rozšířit i do jiných regionů.

Martin Hromádka, Gabriela Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme