Na jižní Moravě přibývá případů zneužití tísňové linky 158

Celkem 70 případů zneužití tísňové linky loni vyšetřovali jihomoravští policisté. Takových případů je přitom rok od roku více. Pokud se volání opakují a policie musí zbytečně vysílat hlídky někam, kde k ničemu nedošlo, řeší to jako přestupek a volajícímu hrozí pokuta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tísňová linka policie - ilustrační foto

Tísňová linka policie - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

Nejčastěji linku 158 zneužívají děti. Nezletilý chlapec například několikrát oznamoval policistům z Brna - Králova Pole, že došlo k fyzickému napadení členů jeho rodiny. Všechno si ale vymýšlel.

Český telekomunikační úřad může tomu, kdo zneužívá tísňovou linku opakovaně, uložit pokutu až sto tisíc korun. Volající totiž zbytečně blokují linku a znemožní tak dovolat se těm, kteří pomoc skutečně potřebují.

Falešná oznámení přitom nepodávají jen děti, upozorňuje policejní mluvčí Petra Vedrová. Pokutu ve výši tří tisíc korun nedávno dostal třiapadesátiletý muž, který stál za pátrací akcí v brněnských Bohunicích.

Policisté tam pátrali po neznámém muži, který měl podle telefonátu oznamovatele vyhrožovat, že někoho zabije.

Stejný trest dostal i jednašedesátiletý muž, který začátkem letošního ledna prostřednictvím linky 158 požadoval uvěznění prezidenta Václava Klause za údajné šíření poplašné zprávy.

Vlasta Gajdošíková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme