Do Labe u Ústí unikla neznámá látka, skvrna je dlouhá sedm kilometrů
Zatím neznámá látka unikla do dolního toku Labe. Na hladině vytvořila skvrnu dlouhou sedm kilometrů. Do řeky se látka nejspíš dostala z poškozené dešťové výpustě v centru Ústí nad Labem. Zachytit ji má sedmdesátimetrová norná stěna, kterou hasiči postavili v Hřensku.
„Pravděpodobně mohla vytéci z dešťové výpusti mezi mostem Dr. Edvarda Beneše a Mariánským mostem v Ústí nad Labem. Jednotka ze stanice Děčín a dobrovolná jednotka z Hřenska vyjely na soutok Labe a Suché kamenice v Hřensku postavit záchytné norné stěny. Spolu s policií provádějí monitoring vodního toku,“ řekl mluvčí ústeckých krajských hasičů Lukáš Marvan.
O jakou látku se jedná, ukážou výsledky vzorků, hotové mají být zítra. Jiří Mach z Povodí Labe tvrdí, že živočichy v řece ani v jejím okolí by ohrozit neměla.
„Látka asi závadná není, protože nedochází k žádnému úhynu ryb. Podobná látka párkrát po Labi tekla, nikdy to závadné nebylo. Ropného původu to bude, nesmrdí to ale po žádných těkavých látkách,“ konstatoval Mach.
Zvětšit mapu