Únorová hudební lákadla Brick Baru

Holešovický Brick Bar sice nepůsobí na hudební mapě dlouho, ale i za tak krátkou dobu si stačil vydobýt unikátní postavení na pražské scéně. Program který připravuje experimentálně naladěná houslistka Bessepy, vyloudí na tváři většiny fanoušků nechápavý výraz. Přehled vybraných únorových koncertů pro vás připravil hudební redaktor Pavel Zelinka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brick Bar

Brick Bar | Foto: Press kit
Přehrát

00:00 / 00:00

Únorová hudební lákadla Brick Baru

Už ve středu 3. února můžete vyrazit na dvojkoncert, když na něj přijdete v širáku a ošoupaných džínech, neuděláte špatně. Do Prahy totiž premiérově dorazí Adam Arcuragi, písničkář z Filadelfie, který s sebou přiveze svoji druhou dlouhohrající desku I'm Become Joy. Ta je spojovacím prvkem mezi čistým rockově košatým vyprávěním Nicka Drakea, americana spádů Wilco a niterných ponorů Red House Painters. Doprovodí ho též na submisivní notu naladěný sólista Fabian Simon, který vloni zběhnul z funkově rockového tria The Horst Mueller Experience.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Adamem Arcuragiem

V úterý 16. února vystoupí další zajímavé sdružení. Jmenuje se Kyst. Do Prahy dorazí z brněnské Skleněné louky a z polských Sopot. Na avantgardní improvizaci a freakfolku vyrostlá dvojice (a někdy až kvarteto) představí pražskému publiku, jak se jim podařilo nahrát své debutové album Cotton Touch, které během loňského předskakování Fetch ještě neměli na světě. To zní jako povedený mix Efterklang, Jackie-O Motherfucker a F. S. Blumma a mohl by být příjemným objevem pro nejednoho jemněji naladěného indie rockera.

Kyst duo | Foto: Press kit

V pátek 19. února se v Brick Baru představí další zajímavý hudebník, Denis Jones. Zatímco před pár lety se spousta laptopových klikačů rozpomněla na své akustické nástroje, které delší dobu leželi ve skříni ladem, Denisova hudební dráha šla opačným směrem. Jako klasicky školený kytarista začal svoji muziku postupně špinit, smyčkovat a prohánět mnoha efekty. Výsledkem je velmi futuristický, submisivní folk pro 21. století, kterému se dostalo uznání především skrze recenze debutové desky Humdrum Virtue. Od té doby Denis spolupracoval na nahrávkách Four Tet, kooperoval s hudebními mozky ze Cinematic Orchestra, Lamb nebo Efterklang a zahrál si na Glastonbury festivalu, nebo na vyhlášeném svátku chill outových freaků Big Chill.

Denis Jones | Foto: Press kit

Kompletní program najdete na stránkách Brick Baru.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme