Dvě speciální iglú pořídila prachatická radnice společně s organizací Prevent, protože ve městě chybí noclehárna a ty vzdálenější někteří ani využít nemohou.
Během letošní sezony přicházeli lidé na Kratochvíli nejen na klasické prohlídky, ale i na různé akce v zahradě. Přesto památkáři zaznamenali propad návštěvnosti.
„Není tady prakticky nic. Někde mluvíme o pěti procentech úrody, když je to deset, je to úspěch. Z těch deseti je ještě polovina plodů poškozených,“ ukazuje ve svém sadu na Prachaticku Pavel Holub.
Ke splouvání Teplé Vltavy se vodáci musí registrovat. Při elektronické rezervaci činí poplatek 600 korun. Na místě je to možné pouze, když je dostatek vody, a to za 700 korun.
Návštěvníci v expozici uvidí třeba sošku lva, kterým Hana Benešová zdobila stůl svého manžela, nebo náplet, který mu dávala na konvici, aby mu při práci nevystydl čaj.
I zdravotníci se setkávají s nenávistnými projevy. „Bohužel ty nálady ve společnost vidíme, agresivita stoupá a my se s ní setkáváme. Chceme na to být připravení.“+
Většina farem, které se v Česku zabývají pěstováním květin k řezu, hospodaří na ploše kolem půl hektaru. Podle informací asociace Výkvět jich může být kolem stovky.
Nová požární vyhláška stanovuje přísnější pravidla pro bezpečnost v dětských skupinách. Podle ministerstva splňují podmínky dvě třetiny skupin. Ty ostatní mohou na stavební úpravy čerpat dotace.
Písecká noclehárna má jeden pokoj se čtyřmi lůžky pro muže a jeden pokoj se čtyřmi lůžky pro ženy. Pobyt v noclehárně je zpoplatněný, klienti aktuálně platí 30 korun za jednu noc.
„Věcí, které by mohly přípravu stopy zkvalitnit je celá řada, peníze nemají sloužit tomu, abychom sanovali stávající stav,“ říká ředitel Regionální rozvojové agentury Miloš Picek.
Nedostatek zubařů bude Vimperk trápit dlouhodobě, další lékaři jsou totiž v důchodovém věku. Nové zubaře by navíc přivítalo všech sedm okresů Jihočeského kraje.
Ve střeše kaple Anděla Strážce ve Volyni na Strakonicku narazili dělníci na vzkazy budoucém generacím. Nejcennější je pamětní listina z 19. století. Byl tam i časopis Dikobraz se satirou na rok 1968.
Jaroslav Frencl vytvořil tisícovku betlémů. „Vyráběl jsem už betlémy do Španělska, Německa, Švýcarska, Švédska, Norska, na Floridu i do Austrálie,“ vyjmenovává.