https://www.irozhlas.cz/sport - online přenos Nizozemsko - Anglie, 10. července 2024 21:00, BVB Stadion Dortmund - aktualizováno:

Nizozemsko

Anglie

1 : 2

(1:1)

• Finále mezi Anglií a Španělskem se uskuteční v Berlíně v neděli od 21 hodin a pochopitelně jej přineseme v našem přenosu.

Červené karty: 0 – 0
  • Angličané bouřlivě slaví postup do finále mistrovství Evropy, který si zajistili až v samém závěru řádné hrací doby.

První poločas skončil nerozhodně 1:1, když na brzkou vedoucí branku Xaviho Simonse dokázal rovněž poměrně rychle odpovědět Harry Kane. Oba týmy pak dělily centimetry od vedoucí branky, ovšem Fodenovu střelu přímo na brankové čáře zastavil Dumfries, ten pak hlavičkoval do břevna a Foden zas orazítkoval tyč.

Ve druhém poločase jsme viděli dlouho pomerně nudnou podívanou. Jedinou zajímavější možnost Nizozemců měl van Dijk, jenž neprostřelil Pickforda. Angličané čekali na svoji možnost ještě déle a Saka se po přihrávce Walkera dokonce trefil, ovšem jeho radost zhatil ofsajd přihrávajícího hráče.

Rozhodnutí padlo v 90. minutě. Angličanům vyšlo střídání, když se po souhře střídajících hráčů a gólové přihrávce Colea Palmera trefil Ollie Watkins a rozbouřil davy Angličanů v hledišti dortmundského stadiónu.
  • Konec zápasu.
  • Po anglické brance a řadě střídání se začalo hrát až po tříminutové prodlevě. Rozhodčí Zwayer nastavil dvě minuty, ty však začínají prakticky až teď.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu dostává také Kieran Trippier. Mnoho anglických hráčů z lavičky se rozběhlo radovat do hloučku na hřišti, rozhodčí Zwayer si pro žlutou kartu vybral Trippiera.
  • Střídání
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Joshua Zirkzee.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Brian Brobbey.
  • Střídání
    Střídání v týmu Anglie:
    ze hřiště odchází Kobbie Mainoo, přichází Ezri Konsa.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Conor Gallagher.
  • Ještě před rozehráním se chystají obrovské personální změny na obou stranách.
    Žlutou kartu za nějaké protesty dostává Xavi Simons.
  • Gól
    Anglie právě vstřelila branku! Možná sekundu před uplynutím devadesáté minuty jdou Angličané do vedení! Cole Palmer od postranní čáry přihrával do pokutového území, kde si zády k brance zpracoval míč OLLIE WATKINS, poté vystřelil přesně ke vzdálenější tyči a brankář Verbruggen na míč nedosáhl!
  • Gakpo vybojoval míč nedaleko od pokutového území Angličanů, ovšem k nevoli trenéra Koemana mu německý arbitr odpískal nedovolený zákrok na Guéhiho.
  • Přihrávka Luka Shawa z levé strany nebezpečně proletěla předbrankovým prostorem, míče se pak ujal Cole Palmer, jenž levačkou technicky střílel, ovšem nad branku.

Jednalo se o první anglickou střelu v celém druhém poločase, neboť zakončení Saky po Walkerově ofsajdu se do statistik nepočítá.
    Po následné standardní situaci se do zakončení nedostal Weghorst, žlutou kartu si navíc vysloužil i Virgil van Dijk.
    Bukayo Saka si říkal o žlutou kartu po sražení rozběhnutého Gakpa, rozhodčí Zwayer mu ji nakonec po pár sekundách přeci jen uděluje.
  • Veerman pronikl podél levé postranní čáry, po následné přihrávce před branku se Weghorst nedostal do zakončení přes Guéhiho. Nizozemský útočník se ještě snažil reklamovat hru rukou, ovšem marně, neboť o prohřešek proti pravidlům se nejednalo.
  • Přeci jen už Angličané zaktivnili presink a napadají až u brankáře Verbruggena
  • Oranjes drží míč ve středu hřiště, Anglie brání ve vysoce postaveném pasivním bloku.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Cole Palmer.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Ollie Watkins.
  • Důležité
    Angličané podruhé dopravili míč do sítě, když po souhře Walkera se zakončujícím Sakou výborně vykombinovali nizozemskou defenzivu, ovšem mělo vadu na kráse, že Kyle Walker byl při svém náběhu po pravém křídle v těsném ofsajdu a branka tak neplatí!
  • Angličané chystají dvě změny v ofenzivě, do hry přijdou Ollie Watkins a Cole Palmer.
  • Po Gakpově centru se do zakončení nedostal Weghorst, míč se odrazil k Simonsovi, jehož střela „koníčkem“ o zem doputovala přímo do náruče Jordana Pickforda.
  • Z druhého poločasu je odehráno půl hodiny a za tu dobu jsme viděli pouze dvě střely. Obě nizozemské po standardních situacích, van Dijk neprostřelil Pickforda a Dumfries hlavičkoval nad branku, jinak se o střelecký pokus nikdo ani nepokusil.
  • Nizozemci zaútočili do otevřenější anglické obrany a obrovský prostor se otevřel před Gakpem, ovšem skvěle načasoval svůj skluz Kyle Walker.
  • Saka se u postranní čáry neprosadil v souboji s Akém, poté se ještě snažil získat standardní situaci svíjením na trávníku po lehkém zásahu Akého do obličeje, rozhodčího Zwayera ale k odpískání faulu nepřinutil.
  • Angličané se teď dostali k míči na útočné polovině, ovšem je to zase velmi pomalé a zcela bez jakéhokoliv nápadu.
    Souboj Bellinghama s de Vrijem rozhodčí Zwayer vyhodnotil jako nedovolený ze strany Angličana, navíc mu uděluje žlutou kartu.
  • I nadále mají Nizozemci herní převahu, Výkon Angličanů ve druhém poločase připomíná nevalná představení v předchozím průběhu zápasu.
  • Od praporku znovu rozehrával Veerman, ovšem rozhodčí Zwayer okamžitě po exekuci centru odpískal faul Weghorsta na Riceho.
  • Nizozemci zůstávají útočně naladěni, přetažený centr Gakpa Jordan Pickford vyboxoval na rohový kop.
  • Po následném rohovém kopu Veermana se do zakončení už podruhé dostal Dumfries, zatímco v prvním poločase orazítkoval břevno, tak teď mířil nad branku.
  • Důležité
    Po Veermanově centru se přes Walkera dostal k zakončení Virgil van Dijk a Jordan Pcikford musel vytáhnout důležitý zákrok, aby pro Anglii udržel remízu!
  • Další nedovolený zákrok je pískán Marcu Guéhimu, Nizozemci teď už budou rozehrávat na útočné polovině.
  • Jerdy Schouten si u postranní čáry přidržel Phila Fodena, ten pak zachytil za dres Nizozemce, což už rozhodčí Zwayer viděl a odpískal fotbalistovi Manchesteru City nedovolený zákrok.
  • Veermanův centr postrádal veškerou přesnost, míč doputoval za anglickou branku a rozehrávky se ujme Jordan Pickford.
  • Harry Kane se po střetu s Veermanem a následném pádu na trávník marně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku.
  • Walkerovu přihrávku si u hranice pokutového území zpracoval Kane, ovšem s de Vrijem na zádech nedokázal prodloužit míč na rozběhnutého Saku.