Fotbal - online přenos Německo - Dánsko, 29. června 2024 21:00, BVB Stadion Dortmund - aktualizováno:

Německo

Dánsko

2 : 0

(0:0)

• Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 7:15.
  • Německo je tak poprvé od EURO 2016 na velké akci ve čtvrtfinále. Dánsko neobhájí semifinále z roku 2021. O semifinále si to Němci rozdají se Španělskem, nebo Gruzií.
  • Němci potvrdili roli favorita a na domácím EURO postoupili do čtvrtfinále. V úvodu zápasu vletěli na Dány a skórovali hlavou Schlotterbecka, ale branka neplatila kvůli faulu Kimmicha. Dánové se pak oklepali z tlaku a vyrovnali obraz hry. Nicméně v 35. minutě nastala rarita, kdy zápas evropského šampionátu byl přerušený pro bouřku. Následovala zhruba dvacetiminutová pauza. Po ní měl Havertz tutovku, kterou umístil doprostřed brány a Němci nakonec mohli být rádi, že neinkasovali v závěru první půle při dánském brejku dva na jednoho, kdy Neuer skočil pod nohy Delaneymu.

Druhý poločas začal pohromou pro Němce, když si odražený míč našel Andersen ve vápně a překonal stojícího Neuera. Nicméně gól byl odvolaný kvůli ofsajdu Delaneyho. Uplynuly tak tři minuty a opět do zápasu zasáhlo video a znovu ve spjatosti s Andersenem. Ten hrál rukou v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Havertz k tyči, ačkoli Schmeichel trefil stranu.

Dánové pak přestáli Havertzův samostatný únik. Nicméně zlomil je další gól Musialy na tomto EURO a v závěru už si nevypracovali nějakou šanci na snížení, natožpak srovnání.
  • Konec zápasu.
  • Neuer chytil centr z pravé strany před Poulsenem.
  • Důležité
    Při německém přečíslení vymyslel Wirtz křižný pas na levou stranu a Havertzovu střelu na zadní tyč vykopával Schmeichel.
  • Rüdiger se vrhl ve skluzu po míči ve svém vápně proti Vestergaardovi. Potom Němci přečkali roh.
  • Německo právě vstřelilo branku!
    Füllkrug prodlužoval rozehrávku na pravou stranu běžícímu FLORIANOVU WIRTZOVI, ten naznačil střelu, udělal kličku na střed a skóroval do prázdné brány. Maehle už nestihl odvrátit míč před čárou. Nicméně gól neplatí kvůli ofsajdu.
  • Němci nadále drží míč a vypadá to, že čtvrtfinále je nemine.
  • Havertz stihl přihrávku na pravé straně na hrací ploše, viděl Wirtze, ten vystřelil doprostřed brány.
  • Henrichs dostal křižnou nahrávku na levou stranu, hodil si míč kolem Maehleho na pravačku a vysoko překopl bránu.
  • Němci zvládají závěr naprosto skvěle, nyní nechávají Dány během bez balónu.
  • Střídání
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Waldemar Anton.
  • Bruun Larsen poslal centr z levé strany na nohu obránce, při opakovaném pokusu se nedostal přes obránce a ještě byl mávaný ofsajd Kristiansenovi.
  • Němci se velmi dobře brání a jakmile to jde, tak odkopnou míč, co nejdál.
  • Němci vhazovali potom, co Dánové chybovali v rozehrávce.
  • Faul na Füllkruga na polovině hřiště, což asi Dánové úplně nepotřebovali.
  • Důležité
    Wind udělal pasem pod sebe hrubku a po křižné nahrávce běžel Füllkrug na Schmeichela, ale byl mával se ofsajd.
  • Dánové hrají do obranného bloku, Němci se zatím posouvají.
  • Střídání
    ze hřiště odchází David Raum, přichází Benjamin Henrichs,
    ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Florian Wirtz.

Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Jacob Bruun Larsen,
    ze hřiště odchází Alexander Bah, přichází Mikkel Damsgaard,
    ze hřiště odchází Rasmus Højlund, přichází Jonas Wind.
  • Højlund zkazil nahrávku na levé straně de facto v situaci dva na jednoho.
  • Dánsko má ještě připravené trojí střídání.
  • Maehlemu odskočil míč na levé straně a ten odpálil Rüdiger mimo hřiště.
  • Ale celkově je vidět, že Dánům už nezbývá nic jiného než to otevřít.
  • Eriksen kopal znovu roh, ale opět bez úspěchu.
  • Dánský roh z pravé strany odhlavičkoval na přední tyči.
  • Musiala se snažil o jesle z levé strany proti Andersenovi v době, kdy už byl v dánské šestnáctce.
  • Němci zase pozlobili nákopem, na ten seběhl Havertz, ale Dánové jej dostihli.
  • Eriksen přihrával z prvního doteku na pravou stranu, ale Neuer měl k balónu blíž v souboji s Højlundem.
  • Füllkrug se natahoval po míči, ale Schmeichel jej sebral do koše.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Yussuf Poulsen,
    ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Christian Nørgaard.
  • Gól
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci dlouho podrželi míč, zapojil se i Neuer. Schlotterbeck pak nakopával po levé straně, JAMAL MUSIALA byl rychlejší než Andersen a zakončoval na vzdálenější tyč.
  • Tak jestli uvidíme prodloužení, tak se půjde přes půlnoc a vyloučit to nemůžeme.
  • Højlund převzal nahrávku na levé straně, Kimmich si dával pozor, aby nefauloval a neudělal penaltu, takže radši uhnul tělem, ale ránu zneškodnil postavený Neuer. Ani se nemusel posunout.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Emre Can,
    ze hřiště odchází İlkay Gündoğan, přichází Niclas Füllkrug.
  • Důležité
    Havertz seběhl na pas na pravou stranu a šel zase sám na Schmeichela, nakonec zasekl obránci a sklepával Sanému, ten křížem minul bránu. I tak se mával ofsajd.
  • Němci chystají své první střídání v zápase, do hry půjde Can.
  • Žlutá karta
    Maehle si neodpustil komentář po faulu na jednoho z Němců při Zidanovce a druhou kartou na turnaji se vyřazuje z případného čtvrtfinále.
    Německý asistent trenéra Sandro Wagner protestoval kvůli faulu na Saného, který nabíhal Havertzovi. Sudí udělil kartu.
    Žlutá karta pro tým Německo (Nagelsmann (trenér)).