Fotbal - online přenos Polsko - Nizozemsko, 16. června 2024 15:00, Volksparkstadion, Hamburk - aktualizováno:

Polsko

Nizozemsko

1 : 2

(1:1)

• Skončilo nám utkání mezi Polskem a Nizozemskem. Také pátý zápas na tomto turnaji nabídl minimálně tři góly! Polsko se brzy dostalo do vedení, v 16. minutě se hlavou po rohovém kopu trefil útočník Adam Buksa. O třináct minut později ale odpověděl Cody Gakpo, jehož ránu si nešťastně srazil mezi tři tyče stoper Bartosz Salamon. Ve druhé půli Polsko předvedlo lepší výkon než v prvním dějství, ale Nizozemci byli přece jen lepší a zaslouženě zvítězili. Rozhodnutí přinesl v 83. minutě střídající Wout Weghorst, takže favorit dnes uspěl. Polsko bez zraněného Roberta Lewandowského na body nedosáhlo.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
  • Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 2:13. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:8.
  • Konec zápasu.
  • Důležité
    V posledních vteřinách ještě z uctivé vzdálenosti pěkně pálil Nicola Zalewski, jenže trefil pouze střed brány, kde stál Verbruggen.
  • Už se nám rozběhla poslední minuta tohoto utkání. Hraje se na polovině hřiště, takže je velmi pravděpodobné, že tři body budou brát Nizozemci.
  • Teď ale Polsko při dlouhé přihrávce přesné nebylo, takže další odkop pro Barta Verbruggena.
  • Donyell Malen pohotově odkopl balón co nejdále, ale Poláci v závěru tlačí. Přesunuli se na útočnou polovinu.
  • Zbytečná ztráta Nizozemců, po které se k ráně z velké dálky dostal Jakub Moder. Bart Verbruggen si připsal snadný zákrok, poněvadž Moder se ukvapil.
  • Jakub Piotrowski byl opět aktivní, ale nakonec si v souboji s Virgilem van Dijkem pomohl nedovoleně. Nizozemci tedy budou rozehrávat, takže pospíchat nebudou.
  • Důležité
    Mohlo být srovnáno! Jakub Piotrowski se krásně probil okolo obránce a na malém vápně našel Karola Świderského, jehož zakončení parádně zastavil Bart Verbruggen. Jakub Piotrowski ještě mohl dorážet, ale už mu nevyšel krok.
  • Nizozemsko se v závěru utkání co nejvíce snaží držet balón, aby Poláky už do šance nepustilo.
  • Nedovolený zákrok na Wouta Weghorsta. Atakoval jej Nicola Zalewski.
  • Prodloužené autové vhazování si našel Bart Verbruggen, který si poté pomohl dlouhým nákopem.
  • Střídání
    Střídání v týmu Nizozemsko:
    ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Micky van de Ven.
  • Střídání
    Střídání v týmu Polsko:
    ze hřiště odchází Bartosz Salamon, přichází Bartosz Bereszyński.
  • Krátce po gólu zůstal na hrací ploše sedět Bartosz Salamon, jenž má nějaký zdravotní problém.
  • Gól
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Polsko v tomto zápase na překvapivý bod pravděpodobně nedosáhne! Nathan Aké se znovu dostal téměř až do šestnáctky, kam míč protlačil. WOUT WEGHORST pak předskočil stopera Bartosze Salamona a precizním zakončením překonal Wojciecha Szczęsného. 1:2. Asistence: Nathan Aké.
  • Důležité
    Wojciech Szczęsny teď zachránil svůj celek! Do otevřené obrany se dostával právě Jeremie Frimpong, avšak polský brankář byl u balónu rychleji.
  • Jeremie Frimpong se poprvé dotkl míče. Poslal si jej do strany, ale na hrací ploše už balón nestihl. Rozehrávky se ujímá Wojciech Szczęsny.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Wout Weghorst,
    ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Jeremie Frimpong.
  • Karol Świderski poslal do vápna velmi zajímavý míč. Jakub Moder se málem dostal k hlavičce, balón ovšem pouze líznul.
  • Dlouhý aut si našel Adam Buksa, který ale poté upadl. Jde vidět, že už toho má hodně.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Jakub Piotrowski.
  • Poláci se opět zatáhli na defenzivní polovinu a čekají, co nizozemští fotbalisté vymyslí.
  • Jakub Moder se dostal za obranu, aby zleva nacentroval na malé vápno. Nizozemci míč odvrátili, pro následný centr si došel Bart Verbruggen.
  • Důležité
    Stefan de Vrij si parádně naskočil na rohový kop, jenže svatyni Polska o pár centimetrů přestřelil. Velká škoda pro Nizozemsko.
  • Nicola Zalewski si výborně počkal na Donyella Malena. Polský hráč tedy centr srazil na rohový kop.
  • „Oranjes“ v posledních vteřinách přitopili pod kotlem. Rozhodně by chtěli brát v tomto duelu tři body, to je bez debat.
  • Hra se opět přesouvá na obrannou polovinu Polska. U zadní tyče hlavičkoval Cody Gakpo, následně ale Poláci odvrátili.
  • Nizozemsko to velmi dobře vykombinovalo. Na konci rychlé souhry byl Denzel Dumfries, jehož střílenou pobídku ale zastavil vybíhající Wojciech Szczęsny.
  • Malenův centr na druhé straně hrací plochy byl sražen, další aut pro Dumfriese.
  • Karol Świderski měl rychlost a pádil mezi dva obránce. Kličkovaná ale polskému útočníkovi nevyšla, tudíž teď už hraje brankář Bart Verbruggen.
  • Po příchodu na trávník se Donyell Malen hodně snaží být na balónu. Polská obrana ví, že si jej musí hlídat.
  • Důležité
    Donyell Malen připravil balón pro Denzela Dumfriese. Krajní bek Nizozemců pálil z úhlu asi metr vedle zadní tyče. Zajímavá šance.
  • Před námi je ještě třicet minut. Nizozemci se po delší době dostali na útočnou polovinu.
  • Karol Świderski měl tentokrát dostatek času a prostoru na křídle, aby nacentroval. Jeho pobídku po zemi odvrátila nizozemská obrana, která je teď v permanenci.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Donyell Malen,
    ze hřiště odchází Joey Veerman, přichází Georginio Wijnaldum.
  • Nicola Zalewski si na hranici šestnáctky dlouho připravoval střelu. Jeho následný projektil ale zapadl vysoko nad břevno.
  • Adam Buksa si ve vápně parádně zpracoval míč, jenže hned jej dostoupili dva obránci.
  • Poláci ale vystrčili růžky znovu. Piotr Zieliński se probil do vápna, kde chtěl centrovat, ale pod nohy mu skočil obránce.