https://www.irozhlas.cz/sport - online přenos Slovinsko - Srbsko, 20. června 2024 15:00, Munich Football Arena (Allianz Arena), Mnichov - aktualizováno:

Slovinsko

Srbsko

1 : 1

(0:0)

• Statistiky zápasu:
    Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:8.
  • V prvním poločase byli možná trošku překvapivě lepší Slovinci. Ti byli nejblíže ke gólu ve 38. minutě, kdy Elšnik orazítkoval tyč a dorážka Šeška skončila nad bránou. Na druhé straně měl největší příležitost Mitrović, jehož vychytal Oblak. Po změně stran začali aktivněji naopak srbští fotbalisté. Mitrović si hned po minutě zopakoval souboj s Oblakem, proti kterému ho poslal Tadić, ovšem brankář Atlética Madrid svůj tým znovu podržel. Po hodině utkání protáhl slovinský útočník Šeško povedenou střelou Rajkoviće, který balón vytáhl nad břevno. V 69. minutě to přišlo. Žan Karničnik získal na vlastní polovině míč, vyvezl ho, předal Elšnikovi a vydal se před bránu do prostoru, kam prošel přízemní centr, který Karničnik doklepl do sítě. Rychlé vyrovnání mohlo přijít po hlavičce Mitroviće, která skončila na brankové konstrukci. Pak už to byla spíše srbská křeč. Vysvobození přišlo v úplném závěru pětiminutového nastavení, kdy po rohovém kopu srovnal hlavou Luka Jović.
  • Po závěrečné hvizdu většina slovinských hráčů popadala nebo posedala na trávník. Tým ze země s dvěma milióny obyvateli byl blízko k historicky prvnímu vítězství na EURU, ale o to přišel v závěrečných sekundách nastavení. Gól Luky Joviće naopak udržel Srbsko v postupové hře.
  • Konec zápasu.
  • Gól
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    Srbové vyrovnávají v poslední chvíli! Na rohový kop Ivana Iliće si naběhl LUKA JOVIĆ, který se dokázal prosadit mezi třemi Slovinci a hlavou zamířil k pravé tyči z pohledu bezmocného Oblaka – 1:1.
  • Míč se vrátil dlouhým nákopem do pokutového území. Mijat Gačinović podklouzl při střele, ale bude z toho roh.
  • Slovinští fanoušci aplaudují odkopu Brekala až za půlící čáru.
  • Žlutá karta
    Nyní dohrál na druhé straně Žan Vipotnik gólmana Rajkoviće. Také on si prohlédl žlutou kartu.
    Mijat Gaćinović v momentě, kdy měl míč brankář Oblak, úplně zbytečně naběhl do Erika Janži a ještě ho trefil loktem. Žlutá karta pro srbského hráče.
    Adam Gnezda Čerin nechtěl předat míč Lukovi Jovićovi. Ten do něho strčil a dostal za to žlutou kartu.
  • Střídání
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Timi Max Elšnik, přichází David Brekalo.
  • Rohový kop hostí. Samardžićův centr našel pouze hlavu slovinského obránce.
  • Tentokrát posílal Veljko Birmančević pas na přední tyč, kam si ale nikdo ze spoluhráčů neseběhl dostatečně rychle. Míč končí u Oblaka.
  • Birmančević se snaží hrát aktivně. Na levé straně se dobře uvolnil, následný centr ale zablokoval Drkusić.
    Erik Janža dostal žlutou kartu za zdržování hry. Příliš váhal s exekucí autového vhazování. Srbští fanoušci navíc na levého beka Slovinska nepříliš sportovně házeli kelímky od piva.
  • Roh Srbů. Centr směřující dovnitř boxoval Oblak. Po odraženém míči střílel Miloš Veljković, jemuž spadl do rány Jon Gorenc Stankovič.
  • Důležité
    Veljko Birmančević zkusil překvapit Oblaka, když kroutil míč přímo na bránu! Gólman Atlética Madrid ho vytáhl nad.
  • Křídelník pražské Sparty Veljko Birmančević byl faulován Verbićem a sám bude zahrávat standardní situaci.
  • Důležité
    Střídající Lazar Samardžić se uvolnil před pokutovým územím a dostal se ke střele levačkou. Míč prošel mezi nohama jednoho ze Slovinců a prošel vedle vzdálenější tyče!
  • Střídání
    Střídání v týmu Srbsko:
    ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Lazar Samardžić,
    ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Veljko Birmančević.
  • Z levé strany centroval Mijat Gaćinović. Pro míč si šel Jan Oblak, kterému se ale do cesty připletl spoluhráč Bijol. Oblak to tak měl složitější, balón však nadvakrát zkrotil. Bijolovi u toho naložil, ten by ale měl být v pořádku.
  • Důležité
    Střelec gólu Žan Karničnik je při chuti! Ze své pozice pravého beka se dostal ke střele zpoza šestnáctky. Ta letěla po zemi vedle vzdálenější tyče. Navíc se tam jeden ze Slovinců natahoval ve snaze tečovat.
  • Slovinští fanoušci větří velkou šanci na úspěch a hlasitě kvitují každý odkop či vhazování na útočné polovině. Slovinsko se na velkém turnaji představilo naposledy na MS v roce 2010 a nikdy nepostoupilo ze základní skupiny. V případě výhry už by mělo téměř jisté osmifinále.
  • Střely celkem – 9:11
  • Benjamin Verbić se hned zapojil do hry. Doběhl přetažený centr a chtěl vracet míč do ohně. Poslal ho do rukavic brankáře Rajkoviće.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Žan Vipotnik,
    ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Benjamin Verbič.
  • Tadić volil centr, který si našel Sergej Milinković-Savić. Jeho hlavička se snesla vedle levé tyče!
  • Dušan Tadić byl během jedné akce hned dvakrát faulován Čerinem. Pro Srby tak získal výhodnou standardní situaci.
  • Srbsko má nějakých 20 minut alespoň na vyrovnání. Porážka už by mohla být pro svěřence kouče Dragan Stojkoviće fatální.
  • Důležité
    Mohlo být vyrovnáno! Na centr z pravé strany si naběhl Aleksandar Mitrović, který se dostal do zakončení právě přes střelce gólu Karničnika. Slovinský obránce zvládl nohou balón alespoň tečovat a přizvedl ho do břevna!
  • Gól
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Velká euforie ve slovinských sektorech v mnichovské aréně! Mijat Gaćinović ztratil míč na křídle a dopředu s ním vyrazil ŽAN KARNIČNIK. Ten ho vyvezl na útočnou polovinu, otočil hru doleva na Timiho Maxe Elšnika a sám pokračoval sprintem do šestnáctky. Elšnik tam následně poslal přízemní centr, na který si naběhl na zadní tyč právě Karničnik, který balón doklepl do odkryté brány.
  • Petar Stojanović si to namířil do srbského pokutového území. Tam odmítl Gaćinoviće a následně spadl po kontaktu s Pavlovićem. Rozhodčí ukazuje, že to bylo na odpískání penalty málo.
  • Srbové mířili do zajímavého protiútoku. Bylo to tam tři na dva. V dobré pozici byl Luka Jović, ale Aleksandar Mitrović to vzal na sebe a z pravého rohu šestnáctky střílel nad.
  • Dušan Tadić měl míč v pokutovém území, ale zády k bráně. Hned byl navíc dostoupen protihráčem a neprosadil se.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Luka Jović,
    ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Sergej Milinković-Savić.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Jan Mlakar, přichází Jon Gorenc Stankovič.
  • Oba celky chystají střídání, která zřejmě přijdou na řadu v nejbližším přerušení hry.
  • Míč drží na kopačkách hráči Slovinska, kteří už zřejmě přestáli tlak Srbska z úvodu druhého poločasu.
  • Hodina zápasu za námi. Gól jsme stále neviděli, byť fotbal to rozhodně není špatný.
  • Důležité
    Zpoza šestnáctky se opřel do balónu Benjamin Šeško, který mířil velmi dobře. Jeho rána směřovala po levé ruce Rajkoviće a pod břevno, ovšem srbský gólman se prolétl vzduchem a vytlačil míč nad! Hezký fotbalový moment.