www.irozhlas.cz/sport/fotbal>Fotbal - online přenos Portugalsko - Česko, 18. června 2024 21:00, Leipzig Stadium - aktualizováno:

Portugalsko

Česko

2 : 1

(0:0)

• Utkání je u konce a pro český tým to dopadlo velmi smolně. I ve druhé půli jsme sice sledovali tlak Portugalska, ale stačil jeden výpad, dva centry, Coufalovo přiklepnutí, přesná střela Lukáše Provoda a Česko od 62. minuty vedlo. Soupeř pak ještě více přidal na tlaku a v 69. minutě bylo srovnáno. Staněk se vrhl po míči, který by na branku ani nešel, jenže jej srazil přesně na nohu Robina Hranáče, který si tak dal vlastence. V 87. minutě se Portugalsko dokonce na chvíli dostalo do vedení, jenže VAR odhalil těsný Ronaldův ofsajd a gól neplatil. Už to vypadalo na remízu, jenže ve druhé minutě nastavení odcentroval Neto, Hranáč svým zákrokem doslova přistavil míč Francisco Conceiçãovi a ten neměl problém zblízka překonat marně se natahujícího Staňka. Portugalsko pak svůj náskok už ubránilo a vyhrálo tak 2:1. Společně s Tureckem tak má ve skupině tři body, zatímco Česko a Gruzie si na body musí počkat.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
  • Utkání sledovalo 38 421 diváků.
  • Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:9.
  • Konec zápasu.
  • Portugalci již na tribunách slaví, míč je v zámezí a velký kus od Costovy branky.
  • Lingrův oblouček nevypadal zle, jenže mířil vedle a navíc byl v ofsajdu.
  • Střídání
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Tomáš Chorý.
  • Žlutá karta
    Francisco Conceição svůj gól oslavil svléknutím dresu a za to byl potrestán žlutou kartou.
  • Gól
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je pech... Neto na levé straně vybojoval míč, poslal jej po zemi do vápna, lehká teč ztížila zákrok Hranáčovi, který míč doslova připravil FRANCISCO CONCEIÇÃOVI na zlatém podnose a ten ranou zblízka prostřelil Staňka – 2:1.
  • Douděra byl tvrdě atakován u pomezní čáry, když jej postrčil Semedo. Sudímu však zákrok unikl.
  • Střídání
    Střídání v týmu Portugalsko:
    ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Pedro Neto.
  • Střídání
    ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Nélson Semedo.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Vitinha, přichází Francisco Conceição.
  • A ještě to zkusí se střídáním a to hned trojnásobným.
  • Faul českého celku, Portugalci budou hodně pospíchat.
  • To se dějí věci! Na centr z pravé strany si naskočil Ronaldo, jeho hlavičku zastavila tyč, dorážka Dioga Joty ale skončila v síti. Vše se ale ještě bleskově zkontrolovalo na videu a to našlo, že Ronaldo měl rameno v ofsajdu! Stále tak platí stav 1:1!
  • Barák nepřešel přes Pepeho, diváctvo ještě reklamovalo ruku, nicméně se pokračovalo ve hře.
  • Mendes ostrým skluzem trefil Coufala, tohle zůstalo bez karty, jen za přímý kop.
  • Opět Holeš, který zastoupil Hranáče a společnými silami pak výpad Portugalska ukončili.
  • Holeš jako poslední zastavil průnik Portugalců, Ronalda do brejku nepustil.
  • Krejčí se nejprve hezky uvolnil, ale poté už nepokračoval směrem kupředu, čímž překvapil Chytila. Ten mu chtěl míč vrátit, ale poslal jej jen k autu.
  • Trochu krkolomná rozehra českého celku, Hranáč pak odkopl směrem k půlce.
  • Šance Česka. Ševčík nejprve svou ranou trefil obránce, Souček pak střelou po zemi minul.
  • Barák byl faulován Fernandesem, ten rozmáchlými gesty protestuje, nicméně vysoká noha byla nepřehlédnutelná.
  • Krejčí ubránil Ronalda, kterého nepustil k hlavičce. Takže další roh pro Portugalsko.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Petr Ševčík.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Antonín Barák.
  • Z dálky to zkusil Vitinha, míč na mokrém trávníku nepříjemně poskočil a Staněk ji jen tak tak vyškrábl na roh!
  • Česká obrana hraje v zataženém bloku u vlastní šestnáctky, zatím to ale stačí.
  • Na české lavičce se chystají další změny, čeká se na přerušení hry.
  • Jota si na levé straně zpracoval těžký pas a ještě to zkusil z ostrého úhlu. Staněk byl na místě.
  • Pokus o vysunutí Lingra byl až moc prudký, míč skončil u Costy a ten hned rozehrál na své spoluhráče.
  • Šance na obrat ve skóre. Coufal pustil Jotu ke střele a Staněk jen tak tak vyrazil před sebe
  • Zase se hraje před vápnem českého celku, Portugalci mohou zase hrát o něco více v klidu.
  • Gól
    Tak to je smůla převeliká! Po centru z pravé strany a hlavičce, která na branku nešla se po míči vrhl Staněk, míč vyrážel před sebe, jenže trefil nohu ROBINA HRANÁČE, od které se odrazil přesně do sítě české branky. Po vlastenci je to 1:1.
  • Zase sledujeme hromadu příher Portugalců u pokutového území soupeře.
  • Hranáč dnes předvádí výborný výkon, nyní se mu ještě na útočné polovině povedlo zastavit rozlet Portugalska.
  • Teď se dá čekat, že Portugalci ještě více přitlačí, protože tohle není průběh, který by si představovali.