Fotbal - online přenos Itálie - Albánie, 15. června 2024 21:00, BVB Stadion Dortmund (Signal Iduna Park) - aktualizováno:

Itálie

Albánie

2 : 1

(2:1)

• Statistiky zápasu:
    Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7.
  • Obhájci titulu z Itálie splnili na úvod šampionátu svůj úkol, když dokázali porazit Albánii 2:1.

Albánci přitom soupeře šokovali už po 23 sekundách hry, když se po špatně vhozeném autu Dimarca dostal k míči Nedim Bajrami, který tvrdou střelou k bližší tyči otevřel skóre nejrychlejším gólem v historii evropských šampionátů. Gli Azzurri to ale spíše probudilo. V 11. minutě tak vyrovnal po rohovém kopu a centru Pellegriniho hlavou Alessandro Bastoni a o pět minut později už Itálie vedla po trefě Nicola Barelly, jenž zamířil k tyči zpoza šestnáctky. Svěřenci kouče Spallettiho pak i nadále diktovali tempo hry. Ještě v první půli mohli zvýšit Frattesi, jehož oblouček vytěsnil brankář Strakoša do bližší tyče, a Scammaca, jehož vychytal gólmansoupeře nohama. Po změně stran prolétla vedle vzdálenější šibenice táhla střela Chiesy. Albánie se své příležitosti na vyrovnání dočkala až v 90. minutě. Na pas Asllaniho si naběhl střídající Manaj, který sice poslal míč přes padajícího Donnarummu, ale nenasměroval ho mezi tyče.
  • Konec zápasu.
  • Laçiho přetažený centr propadl k Arbërovi Hoxhovi. Ten posunul na Maria Mitaje, který to zkusil zpoza šestnáctky levačkou. Balón chytil opačnou faleš a vytočil se vedle vzdálenější tyče.
  • Andrea Cambiaso si došel ve středu hřiště pro nedovolený zákrok a Italové mohou pošetřit čas.
  • Už se opět hraje.
  • Střídání
    Střídání v týmu Itálie:
    ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Michael Folorunsho.
  • Důležité
    Albánci se dočkali své šance! Kristjan Asllani našel přesným pasem na 40 metrů nabíhajícího Reye Manaje. Ten se dostal před Calafioriho a byť si hrudí dal balón dále od nohy a musel zakončovat z úhlu, zavánělo to vyrovnáním! Dokázal míč poslal přes padajícího Donnarummu, ale tak že hrací předmět směřoval vedle vzdálenější tyče!
  • Darmian nyní ztratil míč a musí sprintem dozadu. Albánci nakonec zpomalili akci a zkoušejí to postupně.
  • Italové zase s míčem. To jim naprosto vyhovuje.
  • Střídání
    Střídání v týmu Albánie:
    ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Ernest Muçi.
  • Arbër Hoxha to zkoušel na levém křídle proti dvěma protihráčům. Bojoval statečně, ale vhazovat bude Itálie.
  • Albáncům utíká čas, ale zatím to nevypadá, že by úplně věděli, jak na Italy přitlačit. Jejich napadání zatím není dostatečně organizované a důrazné.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Matteo Darmian,
    ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Mateo Retegui.
  • Italové to zase trpělivě odehrávají. Nyní už tímto způsobem popotahují také čas.
  • Zmatky v italské obraně se snažil vytvořit Rey Manaj. Ten se přetahoval s bránícím Bastonim, jenž stačil odehrát hlavou k Donnarummovi.
  • Balón si nakonec navedl na střelu levačkou Federico Dimarco. Ránu ze střední vzdálenosti ztlumil v rukavicích Strakoša.
  • Italští hráči už s míčem tolik nepospíchají dopředu a neváhají si nahrát dozadu.
  • Na pravé straně táhl akci Albánie nejprve Qazim Laçi. Po něm se chopil míče Elseid Hysaj, jeho přízemní centr však skončil jen u Italů.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Andrea Cambiaso,
    ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Bryan Cristante.
  • Střídání
    Ze hřiště odchází Armando Broja, který možná utrpěl i drobné zranění po faulu Bastoniho. Nahrazuje ho Rey Manaj.
  • Jsme v poslední čtvrthodině a Itálie ještě nestřídala. Kouč Spalletti si to zřejmě schovává až na samotný závěr.
  • Žlutá karta
    Arbër Hoxha postrčil Frattesiho už po odehrání míče. Rozhodčí mu za to udělil žlutou kartu.
  • Fotbalisté Itálie v této chvíli zase obehrávají obranu Albánie. Stále zůstávají aktivní.
  • Dlouhý nákop hledal Armanda Broju. Rychleji u míče byl Donnarumma.
  • Úspěch slavil presink Italů. Giovani Di Lorenzo sebral míč před Hoxhou.
  • Střely celkem – 14:6
  • Roh Albánie. Bajramiho centr vyboxoval Donnarumma na hranici šestnáctky, kde byl Kristjan Asllani. Tomu střela nesedla.
  • Na hřiště se dostal i první zástupce české nejvyšší soutěže. Záložník Sparty Qazim Laçi.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Jasir Asani, přichází Arbër Hoxha,
    ze hřiště odchází Taulant Seferi, přichází Qazim Laçi.
  • Rohový kop Federica Dimarca nebyl příliš povedený. Albánci se ubránili.
  • Roh Italů nakrátko. Centr Pellegriniho směřoval na zadní tyč, kde hlavičkoval Giovanni Di Lorenzo. Elseid Hysaj sráží jeho pokus na další rohový kop.
  • Nákop brankáře Strakoši našel na půlce čekajícího italského stopera Bastoniho. Albánci stáli, takže Bastoni mohl v pohodě zpracovávat.
  • Chiesa našel Barellu, který z první vysouval Davideho Frattesiho. Bylo to přeci jen delší a Frattesi dostihl míč až u brankové čáry, odkud už nevymyslel nic nebezpečného.
  • Na kombinaci Italů reagují albánští fanoušci pískotem. Nelíbí se jim, že Azzurri si nahrávají bez většího odporu jejich týmu.
  • Nyní si trošku zlepšují procento držení míče Albánci. Zase je to ale na půlce.
  • Za námi je hodina zápasu. Itálie zaslouženě vede 2:1, což je stav, který platí od 16. minuty.
  • Důležité
    Federico Chiesa se dostal k míči po posunutí od Gianluci Scamacci. Z pravého rohu šestnáctky vypálil levačkou a táhlý pokus těsně minul vzdálenější šibenici!
  • Italové opět kombinují na své útočné polovině. Ještě by potřebovali přidat třetí gól, aby mohli dohrávat v klidu. Takto je to stále o jedné chybě nebo povedené akci.
  • Italové se prokombinovali do šance. Dimarco vysunul Davideho Frattesiho, který už byl ale příliš blízko vybíhajícímu Strakošovi a trefil jen jeho nohy. Navíc byl domávnut ofsajd.