V rozhovoru pro Radiožurnál Sport přiznal Vítězslav Hornig, že závod rozjel rozvážněji a před střeleckou položkou vleže nic neuspěchal a raději se vydýchal, aby držel správný rytmus.
Prosluněná Anterselva viděla v českém podání jednoznačně nejlepší mužský sprint této sezony. Hornig ztratil na vítězného Böa 27,6 sekundy a potřetí za sebou byl ve Světovém poháru v nejlepší desítce.
Český biatlon má poprvé v sezoně jednoho z mužů v elitní desítce Světového poháru. Vítězslav Hornig skončil v Ruhpoldingu pátý a čeští fanoušci při vyhlášení skandovali jeho jméno.
Na osmé Norsko, které muselo na čtyři trestná kola, ztratili Hornig s Voborníkovou 23,4 sekundy. Dopadli výrazně lépe než v prvním kole SP Hornig s Lucií Charvátovou, kteří skončili čtrnáctí.
Michal Krčmář obsadil po jedné chybě na střelnici 21. příčku, Vítězslav Hornig doběhl s dvěma trestnými koly o čtyři místa za ním a Jonáš Mareček skončil na 36. pozici.
Nejen Hornig si přes svátky bude muset dávat pozor, aby se zbytečně nevystavil riziku jakékoliv nákazy. Jinak se Vánoc stejně jako všichni členové biatlonových reprezentací opravdu nemohl dočkat.
Biatlonista Vítězslav Hornig se ve stíhacím závodě posunul o 17 pozic dopředu a nakonec finišoval jako devětadvacátý. Místo v nedělním závodě s hromadným startem si ale nezajistil.
Stíhací závod biatlonistů v Annecy vyhrál Johannes Thingnes Bö a 79. individuální výhrou ve Světovém poháru vyrovnal na druhé příčce historických tabulek Francouze Martina Fourcadea.
Uldal, jenž do Světového poháru povýšil z IBU Cupu, předvedl ve Francii bezchybnou střelbu, zatímco Bö musel na jedno trestné kolo a časovou ztrátu už do cíle nedohnal.
Minimálně na čtvrteční mužský sprint se musí připravit na to, že z oblohy má padat v podobě srážek hodně vody. Hlídat si biatlonisté musí při deštivých závodech také malorážku, hlavně její mířidla.
V závodě mužů si ve svém prvním startu v této disciplíně dojel Vítězslav Hornig pro životní 15. místo. O ještě lepší výsledek ho připravily tři chyby na střelnici. Vyhrál Francouz Éric Perrot.
Na dva trestné okruhy musel i Vítězslav Hornig, ale patnáctý nejlepší běžecký čas ze všech mu pomohl k dalšímu zlepšení kariérního maxima. I tak ale viděl rezervy hlavně ve střelbě.
Pětadvacetiletý Hornig potvrdil v úvodu sezony běžecký vzestup a vylepšil si tři dny po 27. místě ze zkráceného vytrvalostního závodu kariérní maximum.
V Kontiolahti se nedařilo ani českým ženám. Štafeta ve složení Jessica Jislová, Markéta Davidová, Tereza Voborníková a Lucie Charvátová dokončila závod na devátém místě.
Čeští biatlonisté se ve své dlouhodobě neúspěšné disciplíně znovu neprosadili. Charvátová ztratila hned na úvodní položce, kde se po dvou dobíjeních propadla až na 18. místo.
Norové po Laegreidových třech trestných kolech figurovali až na 20. místě. Tarjei Bö je však po druhém úseku vytáhl na třetí příčku a Johannes Thingnes Bö je vrátil do čela.
Doposud nejvyšší návštěva fanoušků v průběhu světového šampionátu v Novém Městě na Moravě sledovala dojezd české biatlonové štafety mužů na sedmém místě.
Nové Město na Moravě||lis|Zimní sporty|Aktualizováno
Bö získal své 19. zlato z mistrovství světa. Na bratra Tarjeie, který skončil druhý měl v cíli náskok 58,9 sekundy. Nejlepším Čechem byl Tomáš Mikyska, který minul až poslední ránu celého závodu.