Mladík s Hitlerovým tetováním se pokusil ubodat žadatele o azyl. ‚Plnil jsem povinnost,‘ tvrdí
Soud v Británii shledal muže z Worcesteru vinným z pokusu o vraždu. Mladík s Hitlerovým tetováním na ruce letos v dubnu napadl nožem žadatele o azyl, útok byl podle soudu záměrný a rasově motivovaný. Informoval o tom server listu The Guardian.
Dvaatřicetiletý extremista Callum Parslow, posedlý nacismem, bodl muže z Eritreje do hrudi a ve svém manifestu, který uveřejnil po činu, uvedl, že „vyhlazuje invazivní druhy“. Parslow, který má na levé paži vytetovaný podpis Adolfa Hitlera, opakovaně nožem napadl 25letého Nahoma Hagose v hotelu, který dříve sloužil k ubytování žadatelů o azyl.
Po třítýdenním procesu u soudu v Leicesteru, o němž nebylo možné do rozsudku informovat, byl Parslow shledán vinným z pokusu o vraždu.
‚Terrorgram‘ je novou líhní neonacistického terorismu. Politolog upozorňuje na inspiraci džihádisty
Číst článek
Kamerové záznamy ukázaly, že Parslow 2. dubna letošního roku cestoval ze svého domova ve Worcesteru do nedalekého venkovského hotelu The Pear Tree Inn, kde narazil na Hagose, který právě obědval. Zeptal se ho, odkud je, a když mu odpověděl, že z Eritreje ve východní Africe, Parslow vytáhl nůž a začal ho bodat, přičemž mu způsobil zranění na hrudi a ruce.
„Nešlo o náhodný útok. Jednání obžalovaného toho dne bylo pečlivě naplánováno a bylo vedeno určitou ideologií, konkrétně krajně pravicovou ideologií, která ho vedla k tomu, aby svou oběť identifikoval a zaměřil se na ni na základě její etnické příslušnosti,“ řekl k rozsudku státní zástupce Tom Storey.
Zpráva, kterou se Parslow pokusil po svém činu zveřejnit na sociální síti X, podle Storeyho v plném znění „nese všechny znaky krajně pravicového teroristického manifestu“.
V příspěvku, který se po útoku pokusil zveřejnit na síti X, Parslow uvedl, že „splnil svou povinnost vůči Anglii“ a pokoušel se svůj čin ideologicky zdůvodnit.
V příspěvku se snažil označit pravicového aktivistu Tommyho Robinsona a také současného premiéra Keira Starmera, expremiéra Rishiho Sunaka, šéfa protiimigrační strany Reform UK Nigela Farage nebo bývalou ministryni vnitra Suellu Bravermanovou.
Parslowa později našla policie, jak se prochází podél kanálu se zakrvácenýma rukama. Když byly při prohlídce jeho domu nalezeny předměty včetně červené pásky s hákovým křížem, byl zatčen kvůli podezření z teroristického činu.
O pokusu o vraždu bylo možné informovat až po zrušení omezení, když Parslow přiznal vinu za nesouvisející sexuální trestný čin a dvě další obvinění za obtěžující komunikaci. Rozsudek nad ním bude vynesen později, píše The Guardian.