Čeští fotbalisté jsou blízko ME. Černou Horu porazili 2:0

Česká fotbalová reprezentace udělala významný krok vstříc evropskému šampionátu 2012. Na Letné zvítězili nad Černou Horou po brankách Pilaře a Sivoka 2:0. Odveta se hraje příští úterý v Podgorici.

Gól! Václav Pilař poslal Čechy do vedení 1:0 svou první reprezentační brankou

Gól! Václav Pilař poslal Čechy do vedení 1:0 svou první reprezentační brankou | Zdroj: ČTK

Tým trenéra Michala Bílka byl takřka po celé utkání aktivnějším celkem, Černohorci se dostali jen do pár vážnějších situací. V 16. minutě měl vůbec první gólovou šanci Vučinič, ale z malého vápna přestřelil. Hosté vstoupili dobře do druhého poločasu a ve 48. minutě musel Petr Čech chytající se zlomeným nosem poprvé a naposledy předvést důležitý zákrok.

Euru se přiblížili Češi v 63. minutě po další z mnoha akcí nejlepšího muže utkání Tomáše Rosického. Ten posunul míč na Václava Pilaře, který se trefil z dvaceti metrů k tyči - nádherný první reprezentační gól.

00:00 / 00:00

První gól Čechů komentoval v přímém přenosu Radiožurnálu Jan Kaliba

Když už duel směřoval k výsledku 1:0, udeřil domácí celek podruhé. Tomáš Rosický našel už v nastaveném čase centrem z přímého kopu hlavu Tomáše Sivoka, od níž se balon odrazil znovu přesně k tyči.

Kromě toho měl český výběr několik dalších příležitostí, především dvě šance Petra Jiráčka vybízely ke skórování. V obou případech střílel plzeňský záložník z hranice pokutového území, jednou levačkou, jednou pravačkou, v obou případech ale těsně nad branku. Deset minut před koncem navíc měli Češi kopat penaltu za ruku jednoho z hostujících obránců uvnitř pokutového území po Kadlecově přímém kopu.

A druhá branka v podání Jaroslava Plašila

V dalších barážových zápasech remizovala Bosna a Hercegovina s Portugalskem 0:0, Chorvatsko vyhrálo v Turecku 3:0 a ještě lépe jsou na tom Irové po vítězství 4:0 v Estonsku.

ČR - Černá Hora 2:0 (0:0)
Branky: 63. Pilař, 90.+2 Sivok. Rozhodčí: Atkinson - Kirkup, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Pilař, Rezek - Džudovič, Pavičevič, Jovanovič, Pekovič. Diváci: 14.560.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Plašil, Jiráček - Rezek (81. Pospěch), Rosický, Pilař (90. Kolář) - Pekhart (90. Lafata). Trenér: Bílek.
Černá Hora: M. Božovič - Pavičevič, Džudovič, Savič, Jovanovič - Drinčič, Pekovič (80. Zverotič) - Vukčevič (89. Delibašič), Jovetič, Damjanovič (61. V. Božovič) - Vučinič. Trenér: Brnovič.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít