UCI

UCI v textech na iROZHLASU

|Helena Šulcová, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Cyklisté stále dopují, zjistila nezávisla komise. UCI v minulosti hříšníky kryla

Velké množství profesionálních cyklistů stále dopuje. Takový je závěr dlouho očekávané zprávy, kterou dnes zveřejnila nezávislá komise. Déle než rok její členové pátrali a ptali se skoro 150 lidí od vedení Mezinárodní cyklistické unie přes odborníky až po samotné jezdce. Došli k tomu, že doping je v cyklistice pořád široce rozšířený a že odpovědní činitelé to, až na ty nejviditelnější případy, ignorují.

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Cyklokrosařům kraloval při SP v Plzni Albert, Šimůnkovi bláto nevyhovovalo

Závod Světového poháru cyklokrosařů v Plzni se jel především v belgické režii. Suverénní vítězství si připsal úřadující mistr světa Niels Albert. Na stupně vítězů se na blátivém okruhu probojovali Klaas Vantournout a obhájce prvenství v seriálu Kevin Pauwels, který zvítězil před týdnem v úvodním podniku SP v Táboře. Nejlepší z českých jezdců Radomír Šimůnek obsadil 14. místo.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Potrestaný Armstrong bude zřejmě muset vrátit milionové prémie

Cyklista Lance Armstrong musí poté, co přišel o všech sedm titulů z Tour de France, řešit další problém – hrozí mu, že bude muset vrátit i milionové prémie, které inkasoval. V roce 2006 vysoudil Američan, kterému Mezinárodní cyklistická unie doživotně zakázala start v cyklistických závodech, na pojišťovací společnosti SCA 7,5 milionu dolarů za svůj šestý triumf na Tour de France z roku 2004 a celkem od této firmy získal zhruba 12 milionů dolarů.