Basketbalistky USK Praha obhájily ligový titul

Basketbalistky USK Praha potvrdily, že v současnosti nemají na domácí scéně konkurenci. Ve třetím finále české ligy zvítězily nad Brnem 82:52 a celou sérii vyhrály 3:0. Pražanky získaly titul potřetí za poslední čtyři roky.

Frida Eldebrinková z USK Praha stříhá síťku na oslavu vítězství v české lize

Frida Eldebrinková z USK Praha stříhá síťku na oslavu vítězství v české lize | Zdroj: ČTK

Pražanky měly jednoznačně navrch v úvodních dvou duelech a ani třetí zápas nebyl výjimkou. Drtivému tlaku ani přesné střelbě USK nedokázaly Brňanky čelit a už v první čtvrtině prohrávaly o sedmnáct bodů. Navíc měly na soupisce pouze devět hráček.

Brno poté dokázalo částečně vyrovnat hru a po prvním poločase snížilo na šestnáctibodový rozdíl. USK se stejně jako v minulém duelu v Brně dařila střelba za tři body, v první půli proměnil sedm z deseti pokusů, z toho čtyři Švédka Frida Eldebrinková, která zaznamenala celkem 21 bodů.

Nejlepší střelkyní zápasů byla s třiadvaceti body americká pivotka DeLisha Miltonová-Jonesová, která byla zároveň vyhlášena nejužitečnější hráčkou finále.

Finále play off basketbalové ligy žen - 3. zápas:

ZVVZ USK Praha - Frisco IMOS Brno 82:52 (29:15, 49:33, 71:46)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 23, F. Eldebrinková 21, Mirčevová a Whalenová po 8, Zrůstová 7 - Thomasová 20, Abdiová 12, Pecková 11. Rozhodčí: Lukeš, Kučera, Znamínko. Trestné hody: 11/8 - 17/10. Fauly: 18:14. Trojky: 10:4. Konečný stav série: 3:0