Radim Vrbata

Radim Vrbata v textech na iROZHLASU

| ČTK |Hokej

Vrbata proti Vancouveru útočil na hattrick, po dvou bodech mají i Faksa s Palátem

Hokejový útočník Radim Vrbata zařídil ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly výhru Arizony 4:3 nad Vancouverem a zaokrouhlil počet svých branek v sezoně na dvacet. Radek Faksa gólem a přihrávkou jen zmírnil domácí vysokou porážku Dallasu s Nashvillem 3:7. Tampa Bay udržela s přispěním dvou asistencí Ondřeje Paláta naději na postup do play off výhrou 4:1 v Torontu, které drží poslední volné místo.

Vrbata rozhodl o výhře Arizony, zářili i Jágr a Hanzal

Hokejový útočník Radim Vrbata vstřelil v úterním utkání NHL vítězný gól Arizony, která vyhrála na ledě Tampy Bay 5:3, a stal se nejlepším hráčem zápasu. Florida s pomocí dvou asistencí Jaromíra Jágra vedla nad Carolinou 3:2, ale nakonec prohrála 3:4. Martin Hanzal poprvé skóroval v dresu Minnesoty, která porazila doma San Jose 3:2. Oba čeští hráči byli shodně vyhlášení třetími hvězdami zápasu.

|Vojtěch Man |Hokej

Za Arizonu skórovali Hanzal i Vrbata, Kojoti přesto prohráli

Ani góly Radima Vrbaty a Martina Hanzala nepomohly Arizoně k bodovému zisku v Dalasu, Kojoti sice zásluhou českých útočník dvakrát vedli, jenže Dallas zápas i díky asistencím Jiřího Hudlera a Radka Faksy zápas otočil na 5:2. Michael Frolík se asistencemi podílel na výhře Calgary nad Floridou.

Rozsíval poprvé v sezoně skóroval, vítězný gól dal i Pastrňák

V zápase NHL mezi Chicagem a Arizonou se střelecky prosadili dva Češi, na gól Radima Vrbaty odpověděl svou první trefou v sezoně veterán Michal Rozsíval, jehož trefa v úvodu druhé třetiny byla vítězná. Prosadili se i „Medvědi“ David Patrňák a David Krejčí při zápase Bostonu v Los Angeles.

Vrbata rozhodl o výhře Arizony, Jágrova Florida zvítězila popáté v řadě

Dvanáctý gól Radima Vrbaty v sezoně NHL se stal vítěznou trefou při výhře Arizony nad Anaheimem 3:2, ve třetí třetině debutoval v brance Kojotů gólman Marek Langhamer. Jaromír Jágr sice neprodloužil svou bodovou sérii, Florida přesto vyhrála v St. Louis a posunula na postupové třetí místo v Atlantické divizi.

Hanzal vstřelil vítězný gól Arizony, asistoval mu Vrbata

Hokejista Martin Hanzal poprvé v této sezóně NHL skóroval ve dvou zápasech po sobě. Gólem pomohl k vítězství Arizony v Calgary 5:0. Přihrávkou se na Hanzalově brance podílel Radim Vrbata. V dalším utkání New York Rangers porazil Columbus 3:2.

Vrbata se blýskl třemi přihrávkami, asistovali také Jágr a Palát

Hokejový útočník Radim Vrbata se v pátečním utkání NHL podílel třemi asistencemi na výhře Arizony 4:3 nad Winnipegem a stal se třetí hvězdou zápasu. Přihrávku si připsal i Jaromír Jágr, který s Floridou podlehl New Yorku Islanders 2:5. Ondřej Palát asistoval u jediné trefy Tampy Bay, která prohrála s Columbusem 1:3.

Sérii Columbusu nezastavil ani gól Krejčího, Vrbata z nájezdu mírnil porážku Arizony

Týmem s nejlepší aktuální formou v NHL je Columbus. Blue Jackets porazili Boston i díky asistenci Lukáše Sedláka 4:3. Hostům nepomohly ani gól a asistence Davida Krejčího. Branka Ondřeje Kašeho pomohla Anaheimu k bodu, skóroval i Radim Vrbata, jenže jeho Arizona prohrála popáté v řadě. Petru Mrázkovi se příliš nepovedl zápas s Buffalem, dostal 4 góly.

Faksa potvrdil výhru Dallasu, Hudler má první bod po návratu

Na vítězství hokejového Dallasu nad Anaheimem se podíleli hned dva čeští hokejisté. Kromě gólu Radka Faksy do prázdné branky má první bod v sezoně po návratu z vynucené přestávky Jiří Hudler. Dvě asistence si ze zápasu Washingtonu v New Yorku odvezl Jakub Vrána. U výhry Arizony v Detroitu asistoval Radim Vrbata.

Jaškin dal první gól v sezoně NHL, trefil se i Vrbata

Český útočník Dmitrij Jaškin poprvé skóroval v letošní sezoně NHL a byl vyhlášen třetí hvězdou sobotního zápasu s Winnipegem, který St. Louis prohrálo 2:3 v prodloužení. V nočním utkání se trefil také Radim Vrbata, jehož Arizona podlehla Columbusu 2:3 po samostatných nájezdech.