‚Po zralé úvaze a s ohledem na svůj věk.‘ Zavoral odstoupil z funkce šéfa Ústřední vojenské nemocnice

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral se rozhodl skončit ve své funkci. Písemné rozhodnutí ve středu předal do rukou vedení ministerstva obrany. V čele nemocnice, kterou vedl čtrnáct let, zůstane do konce června, informovalo ministerstvo v tiskové zprávě. Na jeho nástupce bude vypsáno výběrové řízení.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 16:23 3. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Zavoral, ředitel ÚVN

Miroslav Zavoral odstoupil z funkce šéfa Ústřední vojenské nemocnice (archivní foto) | Foto: Tonda Tran/CNC | Zdroj: Profimedia

„Učinil jsem tak po zralé úvaze a s ohledem na můj věk. Dále se chci soustředit výhradně na medicínu a na péči o pacienty,“ zdůvodnil svůj konec Zavoral. Rezignaci podal k 30. červnu 2024 a poté je připraven na předání nemocnice svému nástupci. Ten vzejde z výběrového řízení, které připraví ministerstvo.

„Ústřední vojenská nemocnice v Praze má vysokou prestiž a tradici jedné z nejlepších nemocnic v České republice. Děkuji Miroslavu Zavoralovi za jeho dlouholetou službu v čele nemocnice a přeji mu úspěch v jeho dalším profesními i osobním životě,“ uvedla ministryně obrany Jana Černochová.

Černochová usiluje o odchod Zavorala z vedení Ústřední vojenské nemocnice. Důvod není jasný

Číst článek

Černochová se ale už minulý rok na konci května pokoušela Zavorala zbavit. Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz to tehdy potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje seznámené se situací. Ministryně podle nich chtěla vyvolat dojem, že Zavoral odchází dobrovolně.

„Dala mu nůž na krk, aby si sám podal žádost o odchod z funkce,“ popsal pod podmínkou anonymity jeden ze zdrojů seznámených s konflikty mezi vedením ministerstva obrany a dalšími složkami státu.

O týden později Černochová v rozhovoru pro Radiožurnál přiznala neshody se Zavoralem, nejvíce jí vadilo, že už před rokem žádala o větší počet posudkových lékařů, kteří rozhodují o tom, zda může zájemce vstoupit do armády, nebo ne.

„Čas od času se vám asi přihodí, že třeba čekáte šest nebo sedm měsíců, než vás vůbec vyrozumí, že vás zvou na vyšetření,“ uvedla pro Radiožurnál Černochová. „Pokud máme v roce 2030 mít 30 tisíc vojáků z povolání, tak se musí sakra hýbat, aby to tak bylo,“ doplnila tehdy ministryně.

job, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme