Aktualizováno: 10. června 2024 9:30

Sport

00:00 / 24:39

Dvacet minut Radiožurnálu - Jako kouč jsem nikdy nesledoval, co se děje v hledišti. Český fanoušek je ale nejlepší na světě, chválí Hadamczik

SPORT | RYCHLÉ ZPRÁVY

Golfista Scheffler má pátý titul sezony

Americký golfista Scottie Scheffler vybojoval už pátý letošní titul na okruhu PGA Tour. První hráč světového žebříčku uhájil na The Memorial Tournament v Dublinu v Ohiu o jednu ránu vítězství před krajanem Colinem Morikawou, přestože mu závěrečný den nevyšel. Zahrál 74 ran, dvě nad par, což je jeho nejhorší výsledek ve finálovém kole za poslední dva roky.

Asherová-Smithová nejrychlejší

Ženskou stovku na atletickém ME vyhrála Britka Dina Asherová-Smithová za 10,99 sekundy. Navázala na svůj kontinentální titul z Berlína 2018.

Němejc finalistou mistrovství Evropy

Tomáš Němejc jako první český sprinter od roku 1969 postoupil do finále ME na 200 metrů. V semifinále v Římě se časem 20,52 dělil o osmé místo.

Atletka Manuel postoupila do finále ME

Lurdes Gloria Manuel je časem 51,06 ve finále ME v běhu na 400 m. Poběží ho jako první Češka od Denisy Helceletové (tehdy Rosolové) v Barceloně 2010.

Alcaraz ovládl Roland Garros

Španělský tenista Carlos Alcaraz vyhrál poprvé Roland Garros a získal třetí grandslamový titul v kariéře. Třetí nasazený hráč otočil finále na pařížské antuce proti Němci Alexanderu Zverevovi a zvítězil za čtyři hodiny a 20 minut 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2.

Vítězové turnaje v Ostravě

Vítězi beachvolejbalového turnaje Pro Tour Elite v Ostravě se stali Švédové David Ahman s Jonatanem Hellvigem a Američanky Sarah Hughesová s Kelly Chengovou.

Black Angels bez licence

Florbalisté Black Angels neobdrželi licenci pro elitní soutěže a nemohou pokračovat v superlize. Licenční komise Českého florbalu potvrdila původní verdikt o neudělení licence na základě rozhodnutí odvolací a revizní komise. Uvedl to web Českého florbalu.