Hokej - online přenos Švýcarsko - Velká Británie, 15. května 2024 20:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Švýcarsko

Velká Británie

3 : 0

(2:0, 1:0, 0:0)

• Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou u dalšího přenosu z letošního MS v ledním hokeji.
  • Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Nino Niederreiter (Švýcarsko) a Cade Neilson (Velká Británie).

Střely na branku: 30 – 15.
  • Švýcaři podle očekávaní vyhrávají i ve svém čtvrtém zápase na světovém šampionátu. Velkou Británii porážejí 3:0 a se ziskem 11 bodů přeskakují Česko na prvním místě pražské skupiny. Výběr helvétského kříže se už ve čtvrté minutě dostal do vedení, na konci první třetiny a v závěru druhé periody ho pak navýšil. Britové si příliš šancí nevytvořili a dnešní utkání budou spíš chtít hodit za hlavu. Celkově jsme ale nijak napínavý zápas neviděli, Švýcarsko hru kontrolovalo, ale s vedením se už nikam extra nehrnulo. Po dvou asistencích zaznamenali Kevin Fiala a Roman Josi, čisté konto si při svém prvním startu na MS díky 15 úspěšným zákrokům připisuje Akira Schmid.
  • Konec zápasu.
  • Niederreiter zakončoval z pozice mezi kruhy, Whistle je ve střehu.
  • Švýcaři jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
  • Glauser se vrátil na led a Švýcaři budou hrát asi minutu a půl dlouhou přesilovku.
  • Trest
    Síly na ledě se na 33 vteřin srovnají, za hákování je vyloučen Ben O'Connor (GBR).
  • Kirk chtěl střílet z pravého kruhu, puk mu ale utekl.
  • Hned po vhazování pálil z první Ben O'Connor, další zákrok Schmida.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Andrea Glauser – 2 min., nedovolené bránění.
  • Lachowicz centroval zpoza branky, nahrávka proletěla přes celé útočné pásmo pryč.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 15 239 diváků.
  • Mark Richardson nahazoval od modré, Schmid i přes clonu puk zachytil a přerušil hru.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 28 – 13.
  • Josi s Hischierem kombinovali v útočném pásmu, nedaří se jim ale proniknout do britského obranného valu. Britové jsou kompletní.
  • Sven Andrighetto si sjel na druhou stranu a z vrcholu pravého kruhu prudce střílel na Whistleho.
  • Důležité
    Střílenou nahrávku Andrighetta tečoval mezi kruhy Ken Jäger. Puk už skoro mířil za brankovou čáru, Whistle ho ale na poslední chvíli zastavil.

Střely na branku: 27 – 13.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Velká Británie:
    Ben O'Connor – 2 min., sekání.
  • Švýcarsko hraje v plném počtu.
  • Z levého křídla střílel Robert Dowd, Schmid vyráží.
  • Dobrá práce Švýcarů znemožňuje Britům založit útok, Marti vyhazuje puk až na gólmana.
  • Švýcaři zavezli puk do britského obranného pásma a šetří tak cenné vteřiny.
  • Trest
    Dean Kukan – 2 min., podrážení.

Střely na branku: 26 – 12.
  • Kurashev našel mezi kruhy Fialu, který ale golfákem promáchl. Nakonec zakončoval Hischier, jeho střelu Britové ztečovali.
  • Lachowicz nahazoval před branku na Betteridgeho, nahrávka byla příliš prudká.
  • Brett Perlini si nabruslil po levém křídle a mířil do horních prostor Schmidovy klece.
  • Hra se teď hodně kouskuje, píská se icing Britů.
  • O'Connor střílel hned po vhazování, Švýcaři přizvedli kotouč do ochranné sítě.
  • Dlouho se hraje bez přerušení, Ken Jäger teď nepřesnou nahrávkou vyhnal svého spoluhráče do středního pásma.
  • Siegenthaler dostal nahrávku do mezikruží a prudce pálil na Whistleho. Ten si připsal svůj třiadvacátý zákrok večera.
  • Sentelerovi se otevřel volný prostor na pravém křídle, neměl však rychlost, proto zabrzdil a rozehrál.
  • Ruopp vypíchl puk Andrighettovi, který se tak musí vrátit do středního pásma.
  • Lachowicz centroval na před branku si najíždějícího Norrise, ten ale rychlý pas nezpracoval.
  • Roman Josi si nabruslil do útočného pásma a z otočky se snažil rychle nahrávat.
  • Schmid schoval do lapačky nahození ze středního pásma, vhazování po jeho pravici.