Policisté z Polska a Slovenska mají hlídat s českými kolegy. Vypomůžou si kvůli zahraničním dělníkům

V průmyslových oblastech by na pořádek měly dohlížet smíšené policejní hlídky z Česka, Polska a Slovenska. Taková spolupráce se podle ministra vnitra Jana Hamáčka z ČSSD již dříve osvědčila. O pokračování jedná s polskými a slovenskými ministry vnitra. Několik desítek zahraničních policistů by mělo působit v Mladé Boleslavi a v Kvasinách či Plzni. Pomoct mají při problémech se zahraničními dělníky.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hledáme způsob jak zajistit, aby do České republiky na dobu delší než jeden měsíc – bavíme se o několikaměsíčních stážích nebo pobytech – přijelo několik desítek polských a slovenských policistů,“ informoval ve středu ministr vnitra Jan Hamáček.

Budou potom přiděleni na základě rozhodnutí Policejního prezidia k cizinecké policii v problémových lokalitách,“ dodal.

Hamáček se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) podepsali memorandum o spolupráci při řešení problémů se zahraničními dělníky v průmyslových zónách.

S jejich kriminalitou se ve středních Čechách potýká podle policie hlavně Mladá Boleslav a její okolí. Pracují tam tisíce cizinců, především ve firmách spojených s automobilovým průmyslem, a to nejen ve Škodě Auto, ale také v dodavatelských firmách.

OBRAZEM: Škoda představila model Kamiq. Podívejte se na auto, jehož název vychází z jazyku Inuitů

Číst článek

Na základě memoranda bude mít Středočeský kraj zástupce v expertní pracovní skupině pro řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Kromě vnitra a policie jsou v ní Královéhradecký a Plzeňský kraj, jež podobné problémy také zatěžují.

Ministerstvo a Středočeský kraj v memorandu deklarují, že si uvědomují zvýšenou míru narušování veřejného pořádku s vyšší mírou koncentrace cizinců zaměstnaných v průmyslových zónách a že budou spolupracovat na opatřeních vedoucích k eliminaci této kriminality.

Ministerstvo také bude s krajem sdílet aktuální informace o bezpečnostní situaci ve vybraných lokalitách.

V Mladé Boleslavi podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) spáchají asi 90 procent všech evidovaných přestupků cizinci. Strážníci se musí zabývat například problémy s opilci, drogami, rušením nočního klidu, rvačkami, obtěžováním nebo násilnými trestnými činy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme