Slovácko uspělo v Příbrami a je už třetí, nováček z Pardubic porazil Baník

Fotbalisté Slovácka zvládli ve 20. kole Fortuna ligy i oslabení zápas na půdě Příbrami a po výsledku 1:4 jsou už na třetím místě tabulky. Pardubice pokračují v povedené nováčkovské sezoně, když ve vršovickém azylu zdolaly Baník Ostrava 3:2. Olomouc díky gólu v samém závěru zápasu porazila Brno 1:0. Sparta pokračuje ve vítězné sérii pod trenérem Pavlem Vrbou, ze Zlína veze výsledek 0:3

Příbram (Aktualizováno: 18:26 20. 2. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Slovácka slaví gól proti Příbrami.

Hráči Slovácka slaví gól proti Příbrami. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Příbram - Slovácko 1:4

Fotbalisté z Uherského Hradiště prožívají hodně úspěšnou sezonu a bojují o účast v evropských pohárech. Dobrou formu potvrdili i na půdě Příbrami, která má na opačném konci ligové tabulky úplně jiné starosti.

Jablonec se v předehrávce rozešel s Boleslaví remízou, hosté zůstávají na sestupové pozici

Už v 11. minutě poslal hosty do vedení Stanislav Hofmann, když využil zaváhání příbramského gólmana a snadno uklidil do sítě míč po centru Jana Kalabišky. Hned vzápětí přišla komplikace pro Slovácko, protože Jan Navrátil tvrdě sestřelil Kvídu a po červené kartě musel ze hřiště.

I tak ale hosté brzy vedli o dvě branky. Pilík fauloval ve vápně Hofmanna a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jan Kliment. Třetí branku Slovácka pak přidal ve druhé půli veterán Milan Petržela.

Příbram sice zásluhou Radka Voltra snížila, v úplném závěru ale na konečných 1:4 upravil Václav Jurečka. Slovácko tak slaví sedmou výhru z posledních osmi ligových utkání a dotírá na druhou Spartu. Středočeši jsou na sestupové předposlední příčce.

Pardubice - Baník 3:2

Pardubicím se v nováčkovské sezoně daří i přesto, že své domácí zápasy musí hrát na azylu na stadionu Bohemians. Tentokrát si Východočeši poradili s ambiciózním Baníkem Ostrava.

Do vedení šli „domácí“ těsně před přestávkou, když se po rohovém kopu prosadil kapitán Jan Jeřábek, který tak v 37 letech zaznamenal svůj první ligový gól.

Bývalý generální sekretář fotbalové asociace Řepka se vrací do Teplic, v pozici ředitele klubu vystřídá Hynka

V 74. minutě začala divoká poslední čtvrthodinka utkání. Nejdřív na 2:0 zvýšil Filip Čihák, který se podobně jako před ním Jeřábek trefil po rohovém kopu. Hned vzápětí ale snížil Daniel Tetour a zase bylo o co hrát.

V 87. minutě pelášil do úniku pardubický David Huf a gólem na 3:1 vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Baníku se ale podařilo ještě jednou snížit po přesné hlavičce Patrizia Stronatiho.

Víc ale hosté nezvládli, a tak Pardubice vyhrály 3:2 a dál se pohybují v bezpečné vzdálenosti od sestupových vod. Naopak Baníku se vzdalují vytoužené pohárové příčky.

Zlín - Sparta 0:3

Sparťané po nástupu trenéra Pavla Vrby zůstávají stoprocentní, když po úvodním šťastném vítězství v Olomouci zvládli Pražané i domácí přestřelku s Karvinou. A dobře začala Sparta i ve Zlíně, kde šla do vedení už ve 20. minutě.

Ladislav Krejčí starší po rychlém brejku zasekl míč ve vápně a poslal přesnou přihrávku na Adama Karabce. Mladý sparťanský záložník pak povedenou trefou přesně k tyči překonal gólmana Dostála. O druhý gól se postaral obránce Dávid Hancko, když s velkým přehledem proměnil pokutový kop po faulu na Plavšiće.

V dobrém výkonu pokračovali hosté i po přestávce a brzy se dočkali třetí trefy. Zlínský brankář Dostál zaváhal při zpracování míče, čehož využil dotírající útočník Libor Kozák a ve skluzu zvýšil na 0:3.

Domácí pořádně zahrozili až za rozhodnutého stavu, nepovedený zlínský den ale podtrhl Jawo, který zblízka přestřelil odkrytou bránu. Sparta si tak zaslouženě veze ze Zlína tři body za tříbrankové vítězství.

💙💛❤️ VÍTĚZSTVÍ!

Na naší Letnou vezeme další tři body, ve Zlíně to byla jednoznačná záležitost! 👏💪 #acsparta

18:22 – 20. 02. 2021

6 291

Olomouc - Brno 1:0

V Olomouci se dlouho zdálo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, která by byla pro Brno už druhou v řadě.

Zlom přišel až v nastavení, když se po dlouhém nákopu olomouckého brankáře Mandouse dostal do úniku Mojmír Chytil. Mladý záložník Olomouce pak obešel brněnského gólmana a zakončil do odkryté brány.

Radost domácích ale ukončil čárový rozhodčí, který mával ofsajd. Hlavní rozhodčí si ale nechal situaci ještě překontrolovat u videa a nakonec gól uznal. Olomouc tak zvítězila 1:0.

20. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:4 (0:2)
Branky: 72. Voltr z pen. - 11. Hofmann, 23. Kliment z pen., 70. Petržela, 90. Jurečka. Rozhodčí: Berka - Kubr, Novák - Ginzel (video). ŽK: Vilotič, Kvída (oba Příbram). ČK: 15. Navrátil (Slovácko). Bez diváků.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Chytil. Rozhodčí: Proske - Paták, Leška - Lerch (video). ŽK: Mihalík - Dreksa, Pachlopník. Bez diváků.

FK Pardubice - Baník Ostrava 3:2 (1:0)
Branky: 41. Jeřábek, 74. Čihák, 87. Huf - 75. Tetour, 90.+1 Stronati. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Hock - Julínek (video). ŽK: Toml, Ewerton (oba Pardubice). Bez diváků.

Fastav Zlín - Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 20. Karabec, 36. Hancko z pen., 50. Kozák. Rozhodčí: Orel - Kříž, Šimáček - Marek (video). ŽK: Jawo - Pavelka, Vitík, Kozák, Ladislav Krejčí II, Ladislav Krejčí I. Bez diváků.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít