Opavě se po remíze s Bohemians vzdaluje záchrana, Slovácko si komplikuje boj o poháry

Fotbalisté poslední Opavy ve 30. kole Fortuna ligy doma jen remizovali s Bohemians 1:1 a naděje na záchranu mezi elitou se jí vzdalují. Veselo není ani v táboře předposlední Příbrami, která doma podlehla Českým Budějovicím 0:1. Slovácko si komplikuje boj o pohárové příčky, s Mladou Boleslaví doma prohrálo 0:1. Brno uhrálo cenný bod na hřišti Baníku Ostrava díky výsledku 1:1.

Opava (Aktualizováno: 21:42 1. 5. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Opavy s Bohemians.

Souboj Opavy s Bohemians. | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Opava - Bohemians 1:1

Slezané jsou na poslední místě tabulky a proti Bohemians potřebovali nutně bodovat, pokud chtěli pomýšlet na setrvání mezi elitou. A zpočátku se pro ně zápas nevyvíjel vůbec špatně.

Titul zatím bez oslav. Slavia může v neděli obhájit, příznivce vyzvala k dodržení opatření

Domácí byli aktivní a stálo při nich i štěstí, když v 35. minutě brankář Digaňa skvěle vyrazil pokutový kop hostujícího Puškáče. Těsně před přestávkou pak navíc i Opava kopala penaltu, kterou Helešic proměnil, takže se do kabin šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhé půli ale Opavě vedení moc dlouho nevydrželo. V 57. minutě totiž Květ nejdřív trefil jen tyč, odražený míč se ale dostal k Davidu Puškáčovi a ten už v pohodě srovnal.

Šance pak měly ještě oba týmy, další branky už ale nepadly. Opava tak doma remizovala s Bohemians 1:1 a záchrana v lize se jí vzdaluje. Na patnácté Teplice teď Slezané ztrácí z poslední příčky devět bodů, mají ale o jeden odehraný zápas víc.

Příbram - České Budějovice 0:1

I Příbram je ve špatné pozici, když se v tabulce nachází až na předposledním místě. Na tom se nic nezměnilo ani v sobotu po utkání proti Českým Budějovicím. Jihočeši sice naposledy vyhráli na začátku února, v Příbrami si ale zlepšili reputaci.

Vítězný gól padl už v 21. minutě a postaral se o něj Benjamin Čolić, který se parádně trefil z volného kopu. Domácí se pak marně snažili přelstít budějovickou obranu, a tak doma prohráli 0:1. Na nesestupové pozice nyní ztrácejí pět bodů.

Slovácko - Mladá Boleslav 0:1

Fotbalisté Slovácka prožívají povedenou sezonu a překvapivě se pohybují v úplně nejvyšších patrech tabulky. V posledních kolech se jim ale pohárová místa vzdalují.

Domácí začali proti Středočechům aktivně, do vedení šli ale hosté. Ve 24. minutě se po Matějovského povedené přihrávce za obranu prosadil Václav Drchal. Slovácko pak svého soupeře zatlačilo, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Ostrava - Brno 1:1

Dalším týmem, který se v závěru sezony pere o záchranu, je Brno, jejíž hráči si za poslední výsledky vysloužili pokutu od klubu ve výši jednoho a půl milionu korun. Reputaci si částečně napravili v Ostravě, odkud si vezou bod za remízu 1:1.

Do vedení šli domácí, když se prosadil Buchta, který využil chyby brněnské obrany. Baník byl lepší i dál, jenže pojišťující druhý gól nepřidal. O to překvapivější bylo vyrovnání, které zařídil dorážející Štěpanovský.

30. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 20. Čolič. Rozhodčí: Machálek - Horák, Mikeska - Adam (video). ŽK: Obdržal, Kvída - Králik, Diop, Vorel, Horejš (trenér). Diváci: omezený počet.

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky: 41. Helešic z pen. - 57. Puškáč. Rozhodčí: Denev - Hájek, Ratajová - Cieslar (video). ŽK: Didiba, Dedič, Holík - Kosek, Keita, Ljovin, Vacek, Necid, Pulkrab. Diváci: 366 (omezený počet).

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 23. Drchal. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Bureš - Marek (video). ŽK: Divíšek, Havlík, Cicilia, Kohút - Ladra, Matějovský, Drchal, Šimek. Diváci: omezený počet.

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 53. Buchta - 79. Štepanovský. Rozhodčí: Hocek - Flimmel, Vaňkát - Dorušák (video). ŽK: Sanneh, Ndefe, Kaloč - Čermák, Růsek, Sedlák. Diváci: 617 (omezený počet).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít